Dzień Muzyki
14 marca 2017
Warzywne kukiełki
14 marca 2017

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa!

W czwartek 6 października grupa Pszczółek przyrządzała na zajęciach sałatki owocowe. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swoje ulubione owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, pomarańcze, mandarynki, winogrona.. Pychota!

Ale zanim praca się zaczęła, to na dywanie Pszczółki  posegregowały owoce i  mówiły o tym, czym się różnią oraz rozpoznawały je za pomocą dotyku i węchu. Jeszcze dokładne mycie rączek i owoców i można było zacząć! Przedszkolaki, pod czujnym okiem swoich Pań, same kroiły owoce na tackach 🙂 Na koniec dodały jogurt naturalny i gotowe!

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne jest jedzenie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają organizm. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. A Sałatka udała się i wyszła wspaniale!

 

Dodaj komentarz