Dzień Babci i Dzień Dziadka
20 stycznia 2021
WYGRANA:)
24 stycznia 2021

„Rodzina – na dobre i na złe”

„Rodzina – na dobre i na złe”

Do najważniejszych wartości, które liczą się dla każdego człowieka jest rodzina. Zaspokaja ona najważniejsze potrzeby, wprowadza w świat wartości, kształtuje osobowość, zapewnia poczucie miłości, akceptacji i bezpieczeństwa.

Uczniowie klasy IIIc mieli możliwość przypomnieć sobie o tym uczestnicząc w warsztatach z pedagogiem szkolnym pt. „Rodzina – na dobre i na złe”. Podczas warsztatów dzieci odpowiadały na pytania „Co to jest rodzina?, „Jakie są rodzaje rodzin, czym różnią się poszczególne rodziny?”, „Jaką funkcję pełnią różni członkowie rodziny?”, „Jaki wpływ ma rodzina na nasze życie?”. Uczniowie brali również udział w zabawie „Pytaki”. Zawarte w niej pytania (często zabawne) wymagały odpowiedzi związanych z naszymi planami, marzeniami, zabawnymi sytuacjami z naszego życia …

Następnie uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły i wspólnie pracując udzielali odpowiedzi na pytanie „Jak okazuje się szacunek: rodzicom, dziadkom, pracownikom szkoły, rówieśnikom, a nawet sobie samym?”. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością.

Podsumowując nasze warsztaty jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że rodzina jest gwarantem miłości i bezpieczeństwa. To właśnie rodzina pomaga nam w przezwyciężeniu słabości i gdy przechodzimy trudności. Jest oparciem nawet w najtrudniejszych chwilach życia.

Renata Adamiak, Elżbieta Kociela, Robert Moszko

Komentarze są wyłączone.