Spotkanie online z uczestnikami projektu Erasmus+
10 lutego 2021
Tłusty Czwartek w IIIb
12 lutego 2021

Rozgrywki planszowe

Na dzisiejszych zajęciach było dość głośno, jednak bardzo wesoło! Podczas jednej z lekcji uczniowie klasy III „b” wybrali sobie jako nagrodę za zdobyte punkty w grze „Agent” całą godzinę z grami planszowymi. Było: „Monopoly”, „Wirus”, „Do góry nogami”, „5 sekund junior”, szachy, „Mistrz słowa”, „Dobble”, „Palce w pralce” i wiele innych. Cudownie było widać radość na twarzach dzieci. Ta lekcja była również dobrym sprawdzianem umiejętności radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Jak się cieszyć z wygranej?, jak przyjmować porażkę? – to ważne umiejętności w kontaktach społecznych. Taka forma zabawy, to także dobra integracja zespołu klasowego. Okazało się, że trzecioklasiści posiadają niezłą kolekcję gier planszowych i nie sposób było zapoznać się ze wszystkimi podczas jednej lekcji, trzeba więc będzie to niebawem powtórzyć!

Mariola Polak