Projekt „Berlin Filmowy”
24 września 2018
„Witamy les amis! Penfriends from France and Poland”
25 września 2018

SŁUCHOWISKO< SŁUCHOWISKO, O WOLNOŚCI POWIEM WSZYSTKO

Konkurs wszem ogłaszamy
i do wzięcia w nim udziału zapraszamy!

Ważna rocznica, ważne wydarzenie,
warto pojawić się na … radiowej scenie!

100. urodziny odzyskania niepodległości
– niechaj duch uczczenia tej daty w SP6 zagości.

Oto konkursu naszego regulamin,
chwytaj pióro, bierz do ręki pergamin.

(Ewentualnie wciskajcie klawisze komputera
– przecież to nie 1918, tylko inna era.)

1. I d e ą konkursu jest chęć uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
2. T e m a t e m konkursu jest prezentacja ludzi, wydarzeń, okoliczności, sytuacji mających związek z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj.
3. Niektórzy bohaterowie, niektóre okoliczności mogą /powinni(y)/muszą mieć charakter fikcyjny – w zależności od potrzeb twórców tekstu.
4. F o r m ą wiodącą (i jedyną) prac na konkurs jest tekst z przeznaczeniem do wystawienia jako słuchowisko radiowe, dlatego dużą uwagę należy poświęcić didaskaliom, w których będzie można przeczytać o efektach specjalnych (muzyka, inne dźwięki …).
5. Oczekujemy 8 -10 stron formatu A4, czyli – w przełożeniu na występ ok. 10 minut.
6. I etap konkursu to dostarczenie egzemplarzy prac – do 19 października 2018.
7. II etap konkursu to wybranie najlepszych scenariuszy do ich realizacji dźwiękowej i prezentacja słuchowisk przez szkolny radiowęzeł (w klasach dla wszystkich uczniów) w okolicach 11 XI 2018).
8. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII (jak mniemamy – najlepszych znawców tematu).
9. Teksy – literackie podstawy słuchowisk – tworzone mogą być indywidualnie lub w grupie.
10. Nagrody czekają zarówno za tekst jak i za jego realizację radiową.

Do piór, do podręczników historii się rwijcie,
tylko Piłsudskiego z Dmowskim nie pomylcie!

A nuż niedługo – kto wie – okaże się,
że kolejny piewca polskich dziejów objawił się
(i to w SP6)!

J. Bogdańska, M. Elert, U. Sobczak