Dzień Przedszkolaka 👦👧
24 września 2020
Lekcja chemii w terenie? 🤔 🍂🍃
24 września 2020

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W środę 23 września klasę III „b” odwiedziła niezwykle popularna pisarka dla dzieci i młodzieży – Agnieszka Frączek. Organizatorem tego spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu, a odbyło się ono w naszej szkole.
Pisarka wprowadziła trzecioklasistów w niesamowity świat książki. Pani Agnieszka w zabawny i ciekawy sposób, przedstawiła dzieciom skomplikowany proces powstawania książki i jak wiele osób potrzeba, aby ją wydać, wydrukować i rozprowadzić do księgarń. Nie zabrakło również fascynujących opowieści z życia Agnieszki Frączek.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali czytanych przez nią fragmentów książek oraz wierszy. Sporą część spotkania zajęły pytania do pisarki. Dzieci miały również okazję pogimnastykować się – ale tym razem słownie. Dzieci nauczyły się krótkiego wierszyka na pamięć, mimo iż zawierał wiele trudnych do wypowiedzenia słów: „Kelner Kornel całą lwiarnię, Lurą karmi kulturalnie…”
Na zakończenie autorka wpisała dzieciom do książeczek dedykację wraz ze swym autografem.
To było naprawdę fascynujące spotkanie! Dziękujemy!

Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.