Warsztaty historyczne
15 listopada 2017
KONKURS
16 listopada 2017

Spotkanie trzecioklasistów z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem. Podczas jednej z poniedziałkowych lekcji uczniów klasy III f odwiedził pan policjant Krzysztof Ruciński, który jest dzielnicowym naszego rejonu. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, przypomniał o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy tornistrze lub przy ubraniu oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, a także zadawały bardzo dużo pytań. Uczniowie mogli również dokładnie obejrzeć kajdanki i poznać inne podstawowe akcesoria policjantów. Na koniec trzecioklasiści wręczyły naszemu Gościowi własnoręcznie wykonany przez Marysię i Gabrysię „lizak policyjny” jako podziękowanie za tą wizytę. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

   Mariola Polak

Dodaj komentarz