,,Maszeruje wiosna! Słonko grzeje, deszczyk pada, wietrzyk wieje…’’
Wiosennych atrakcji w naszej świetlicy było naprawdę wiele. To była cudowna, wesoła i pouczająca podróż, w którą Nauczyciele zabrali nasze Świetliki. Dzieci wykonały śliczne tematyczne prace plastyczne.
Świetliczaki uwielbiają pracę w grupach. Z tej przepięknej okazji przygotowaliśmy dużo zabaw słownych, wiosennych zagadek, przysłów, krzyżówek , rebusów oraz pytań otwartych wymagających twórczego i logicznego myślenia. Cieszy nas bardzo, że Uczniowie wspaniale rozpoznają i nazywają wiosenne kwiaty.
Z ,,wiosennej wycieczki’’ wracamy odświeżeni i wzbogaceni nowymi wiadomościami na temat budzącej się z zimowego uśpienia do życia przyrody.
Nauczyciele świetlic
Przyjaciel potrzebny od zaraz…
Co to jest przyjaźń? Jak należy postępować, aby znaleźć przyjaciela? Jak być przyjacielem?
Jakie są cechy dobrego przyjaciela? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas zajęć w naszej świetlicy. Świetliczaki mogą się pochwalić, że wspaniale potrafią współpracować w zespołach. Główne cele tych zajęć to rozwijanie kompetencji polonistycznych i społecznych.
Taka nauka przez zabawę naszym Uczniom podoba się najbardziej.
Brawo Dzieci !
Spotkanie Dzieci z Kubusiem Puchatkiem.
,,Im bardziej pada śnieg
Bim – bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim- bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim – bom
Jak biały puch z poduszki…’’
– Hej, Dzieci! Czy słyszycie? To Kubuś Puchatek śpiewa swoją Mruczankę.
-Witaj Kubusiu, to my Świetliczaki. Obchodziliśmy Twoje święto 18 stycznia.
Tego dnia odbył się quiz wiedzy o Stumilowym Lesie. Rysowaliśmy Ciebie, Krzysia i innych bohaterów z naszej ulubionej książeczki.
– Bardzo się cieszę, że chociaż w Kołobrzegu nie pada śnieg, to tak ładnie się bawicie.
– O tak ,nasz drogi Kubusiu, jesteśmy bardzo aktywni i kreatywni. Właśnie rozmawialiśmy z naszymi Nauczycielami, jak dbać o zdrowie i dlaczego, to jest takie ważne?
– A jakie święta obchodziliście w styczniu?
-17 stycznia dekorowaliśmy papierową pizzę, bo to przecież właśnie Dzień Pizzy.
Natomiast 19. 01. w Dzień Popcornu wykonaliśmy pudełko na popcorn i Panie zaprosiły nas do świetlicowego multi kina, na nasz ulubiony film. Do naszych pudełek sypały świeżutki popcorn. To dopiero była ,,pyszna zabawa’’ i prawdziwa rozrywka.
-W waszych świetlicach dużo i pięknie się dzieje. Wiem też, że bawiliście się w świetlicowy -teatrzyk.
-Tak, pani Magda przeczytała nam bajkę pt. ,,Kopciuszek’’. My zrobiliśmy ładne kukiełki i zaprosiliśmy Dzieci na przedstawienie.
– Ale, ale, przecież styczeń to czas karnawału.
– Tak jest Kubusiu, wykonaliśmy śliczne maski karnawałowe i zdobiliśmy je piórkami i brokatem.. Z tej okazji projektowaliśmy też modne suknie balowe. Oczywiście świetnie się bawiliśmy na balu.
– Do zobaczenia. Pozdrawiam Was gorąco i serdecznie.
-Kubuś Puchatek
Nasze Dzieci witają Nowy Rok 2023.
– Czy już wiecie , drogie Dzieci, że króluję na tym świecie?
– Wiemy, wiemy i pytamy jakie dary nam przynosisz?
-Dla Was worek darów mam: zdrowie, radość, szczęście i nadzieję…
My dla Ciebie Nowy Roku również niespodzianek mamy wiele.
Wykonaliśmy piękne prace plastyczne : ,,Noworoczne fajerwerki’’, ,,Bałwanki na bajecznie kolorowym tle’’, ,, Zima na papierze, czyli mrozem malowane’’, ,,Wesołe pingwinki’’ i wiele innych.
-Która praca sprawiła Wam najwięcej radości ?
-Najbardziej ucieszył nas kolorowy, wirujący bączek z płyty CD.
To dopiero była kreatywna zabawa.
– A co jeszcze dla nas, Nowy Roku masz w tym swoim wielkim worku ?
– Na dnie dużo mam humorku.
To nie koniec moich darów.
Mam też dla Was trochę czarów,
Są życzenia i marzenia,
Wszystkie piękne – do spełnienia.
Wychowawcy świetlic wraz z Uczniami
„Krok po kroku, najpiękniejsze w całym roku , idą święta’’
W naszej świetlicy jak zawsze, piękny i czarujący jest ten grudniowy- świąteczny czas pełen radości i wesołego gwaru. Boże Narodzenie to święta, na które czekają wszyscy. Wiąże się z nimi wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Nasi uczniowie, tak jak co roku, wystąpili w ,,Świetlicowym Konkursie Kolęd i Piosenek Zimowych’’. Dzieci wykonały również śliczne świąteczne elementy dekorujące naszą świetlicę, prace plastyczne, radosne Mikołaje oraz strojne ozdoby na choinkę.
Z okazji tych najbardziej klimatycznych Świąt – Nauczyciele świetlic wraz z Wychowankami
pragną zanieść do Państwa domów iskierkę świetlicowej świątecznej radości.
Życzymy Wam zdrowia, pokoju, ciepła i radości oraz pomyślności i sukcesów w Nowym Roku 2023
– Nauczyciele Świetlic
Andrzejki w naszej świetlicy.
Będziemy wróżyć ?Czemu nie!
Już błyszczą kocie oczy w mroku.
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku.
I właśnie tego dnia można poznać swoją przyszłość. Nasze świetlicowe andrzejki okazały się wspaniałą zabawą, która dostarczyła Dzieciom wielu radosnych przeżyć. Opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Wróżby tradycyjne przeplatały się z nowoczesnymi. Były talerzyki, buciki, gwiazdy, zawody z kostki – szczęścia oraz przekłuwanie serca z imieniem wybranka. Na koniec nasze Świetliki miały okazję do wspólnej zabawy przy ulubionych utworach muzycznych .Radość ze wspólnej zabawy i uśmiechy Dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była wyjątkowo udana.
Listopadowe święta i uroczystości w naszej świetlicy.
Wędrował Listopad polem, pod parasolem. Siąpi, błoto i liść opadł, jak listopad to listopad. No to trudno, ale w naszych świetlicach nie było wcale nudno. Wysypały się z worka listopadowe święta, które każdy zapamięta.
18 .11w Dzień Myszki Miki poznaliśmy historię najpopularniejszej myszki świata.
20.11 . obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, bo przecież dziecko to także człowiek i dlatego dobrzy ludzie stworzyli mądre prawa, które każdy Świetliczak poznał i narysował.
21.11. zastanawialiśmy się, ,,Kto to jest człowiek życzliwy?’’ i wspólnie ułożyliśmy kodeks życzliwego dziecka .
22.11 porozmawialiśmy o tym, co nam daje rysowanie, bo to przecież Święto Kredki i z tej okazji Dzieci wykonały piękne zakładki- właśnie kredki.
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci—pluszowy miś. Zabawy, piosenki, bajeczki a przede wszystkim ciekawe prace plastyczne umiliły Uczniom czas spędzony w świetlicy.
Moda na misia nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś. Pozdrawiamy serdecznie –
Nauczyciele świetlic.
Dzień Jeża w naszej świetlicy.
,,Wyszedł z polnych krzaków
Pan Igiełka – jeżyk
Spotkał Świetliczaków
Na rannym spacerze.
Nikt ciebie nie skrzywdzi
Twój jest las i pole
W polu, w lesie żyją jeże
A uczniowie w szkole.’’
Jak byliśmy na spacerze spotkaliśmy piękne jeże. I z okazji tego święta wykonaliśmy te zwierzęta. Jak cudownie i wspaniale , teraz zdobią nasze sale.
Nauczyciele świetlic






























Zapraszamy do świata bajek i baśni.
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko była sobie SP6 zwana po prostu Szóstką, a w niej świetlice, w których dzieci nigdy się nie nudziły.
We wspomnianych świetlicach 4 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.
Tego dnia Dzieci i Panie przebrały się za niesamowitych bohaterów z bajek. Z okazji tego święta Świetliczaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytanych fragmentach.
Nie tylko Dziewczynki wykonały przepiękną pracę plastyczną –,, Zaczarowane lustereczko’’.
Czytajmy zatem bajki dzieciom , bo rozwijają wyobraźnię, uczą pracowitości, wzbogacają słownictwo oraz pokazują, że dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.
Na koniec życzymy Dzieciom, Rodzicom i Wychowawcom spotkania ze ,,złotą rybką’’, która z pewnością spełni niejedno życzenie i marzenie.
Nauczyciele świetlic.
,,Uwaga!…Uwaga!…Mamy piękny świetlicowy stragan!
A na tym straganie – wszystko się dostanie!
Pietruszkę, marchewkę!
Makówkę, rzodkiewkę!
Cebulę jak kulę!
Selery i pory!
Gruszki, pomidory!’’
Heeej , chłopcy, dziewczynki! Jedzcie witaminki !
Do naszych Świetliczaków przyszła Pani Jesień ze swoimi darami. Dzieci wspaniale rozpoznawały owoce i warzywa, nawet te mniej znane. Poznały zasady zdrowego odżywiania i pięknie uporządkowały produkty na piramidzie żywieniowej. Dowiedziały się o dobroczynnym wpływie witamin na organizm człowieka .Były też jesienne zagadki, krzyżówki i rebusy. Największą radość naszym Uczniom sprawiło lepienie owoców i warzyw z masy solnej.
Teraz , złotą jesienią, nadszedł czas zbiorów, my jeszcze raz zachęcamy dzieci i dorosłych by chrupały marchewkę i sałatę , tak jak zające na surowo.
Pozdrawiamy serdecznie i jesiennie.
Nauczyciele świetlic.
Co Wrzesień w świetlicowym worku niesie?
,,Skoro wrzesień, to już jesień’’. Nasze Świetliczaki z ogromną radością przywitały śliczną, barwną Panią Jesień. Ta piękna, nastrojowa i klimatyczna pora roku pomalowała parki, ogrody i lasy.. A w naszej świetlicy wesoło się turlają kasztany i orzechy, szeleszczą przepięknie wybarwione liście. Nasze Dzieci rozwijają swoje pasje i doświadczają radości tworzenia rysując , malując prace o tematyce jesiennej. Zachwycają nas ich ciepłe barwy i oryginalne pomysły na wykorzystanie listków, żołędzi i czerwonych korali jarzębiny.
Obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie poznaliśmy charakterystyczne cechy tej pory roku. Na podstawie wierszy , opowiadań i filmów edukacyjnych dzieci dowiedziały się jakie prace wykonuje się jesienią w ogrodzie, co słychać u zwierząt , które grzyby są jadalne oraz dlaczego liście zmieniają barwy jesienią?
Pogoda spisuje się na medal i w związku z tym wesoło bawimy się i gramy w piłkę na świeżym powietrzu. Na koniec mamy prośbę do Dzieci, by chrupały jesienne warzywa i owoce oraz codziennie były na jesiennym spacerze .
Nauczyciele świetlic.