– Aktualności świetlicy

Spotkanie Dzieci z Kubusiem Puchatkiem.

,,Im bardziej pada śnieg
Bim – bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim- bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim – bom
Jak biały puch z poduszki…’’

– Hej, Dzieci! Czy słyszycie? To Kubuś Puchatek śpiewa swoją Mruczankę.
-Witaj Kubusiu, to my Świetliczaki. Obchodziliśmy Twoje święto 18 stycznia.
Tego dnia odbył się quiz wiedzy o Stumilowym Lesie. Rysowaliśmy Ciebie, Krzysia i innych bohaterów z naszej ulubionej książeczki.
– Bardzo się cieszę, że chociaż w Kołobrzegu nie pada śnieg, to tak ładnie się bawicie.
– O tak ,nasz drogi Kubusiu, jesteśmy bardzo aktywni i kreatywni. Właśnie rozmawialiśmy z naszymi Nauczycielami, jak dbać o zdrowie i dlaczego, to jest takie ważne?
– A jakie święta obchodziliście w styczniu?
-17 stycznia dekorowaliśmy papierową pizzę, bo to przecież właśnie Dzień Pizzy.
Natomiast 19. 01. w Dzień Popcornu wykonaliśmy pudełko na popcorn i Panie zaprosiły nas do świetlicowego multi kina, na nasz ulubiony film. Do naszych pudełek sypały świeżutki popcorn. To dopiero była ,,pyszna zabawa’’ i prawdziwa rozrywka.
-W waszych świetlicach dużo i pięknie się dzieje. Wiem też, że bawiliście się w świetlicowy -teatrzyk.
-Tak, pani Magda przeczytała nam bajkę pt. ,,Kopciuszek’’. My zrobiliśmy ładne kukiełki i zaprosiliśmy Dzieci na przedstawienie.
– Ale, ale, przecież styczeń to czas karnawału.
– Tak jest Kubusiu, wykonaliśmy śliczne maski karnawałowe i zdobiliśmy je piórkami i brokatem.. Z tej okazji projektowaliśmy też modne suknie balowe. Oczywiście świetnie się bawiliśmy na balu.
– Do zobaczenia. Pozdrawiam Was gorąco i serdecznie.

-Kubuś Puchatek

 

Nasze Dzieci witają Nowy Rok 2023.

 

– Czy już wiecie , drogie Dzieci, że króluję na tym świecie?

– Wiemy, wiemy i pytamy jakie dary nam przynosisz?

-Dla Was worek darów mam: zdrowie, radość, szczęście i nadzieję…

My dla Ciebie Nowy Roku również niespodzianek mamy wiele.

Wykonaliśmy piękne prace plastyczne : ,,Noworoczne fajerwerki’’, ,,Bałwanki na bajecznie kolorowym tle’’, ,, Zima na papierze, czyli mrozem malowane’’, ,,Wesołe pingwinki’’ i wiele innych.

-Która praca sprawiła Wam najwięcej radości ?

-Najbardziej ucieszył nas kolorowy, wirujący bączek z płyty CD.

To dopiero była kreatywna zabawa.

– A co jeszcze dla nas, Nowy Roku masz w tym swoim wielkim worku ?

– Na dnie dużo mam humorku.

To nie koniec moich darów.

Mam też dla Was trochę czarów,

Są życzenia i marzenia,

Wszystkie piękne – do spełnienia.

 

Wychowawcy świetlic wraz z Uczniami

„Krok po kroku, najpiękniejsze w całym roku , idą święta’’

 

W naszej świetlicy jak zawsze, piękny i czarujący jest ten grudniowy- świąteczny czas pełen radości i wesołego gwaru. Boże Narodzenie to święta, na które czekają wszyscy. Wiąże się z nimi wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Nasi uczniowie, tak jak co roku, wystąpili w ,,Świetlicowym Konkursie Kolęd i Piosenek Zimowych’’. Dzieci wykonały również śliczne świąteczne elementy dekorujące naszą świetlicę, prace plastyczne, radosne Mikołaje oraz strojne ozdoby na choinkę.

 

Z okazji tych najbardziej klimatycznych Świąt – Nauczyciele świetlic wraz z Wychowankami

pragną zanieść do Państwa domów iskierkę świetlicowej świątecznej radości.

Życzymy Wam zdrowia, pokoju, ciepła i radości oraz pomyślności i sukcesów w Nowym Roku 2023

 

– Nauczyciele Świetlic

Andrzejki w naszej świetlicy.

Będziemy wróżyć ?Czemu nie!
Już błyszczą kocie oczy w mroku.
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku.

I właśnie tego dnia można poznać swoją przyszłość. Nasze świetlicowe andrzejki okazały się wspaniałą zabawą, która dostarczyła Dzieciom wielu radosnych przeżyć. Opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Wróżby tradycyjne przeplatały się z nowoczesnymi. Były talerzyki, buciki, gwiazdy, zawody z kostki – szczęścia oraz przekłuwanie serca z imieniem wybranka. Na koniec nasze Świetliki miały okazję do wspólnej zabawy przy ulubionych utworach muzycznych .Radość ze wspólnej zabawy i uśmiechy Dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była wyjątkowo udana.

 

Listopadowe święta i uroczystości w naszej świetlicy.

 

Wędrował Listopad polem, pod parasolem. Siąpi, błoto i liść opadł, jak listopad to listopad. No to trudno, ale w naszych świetlicach nie było wcale nudno. Wysypały się z worka listopadowe święta, które każdy zapamięta.

 

18 .11w Dzień Myszki Miki poznaliśmy historię najpopularniejszej myszki świata.

20.11 . obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, bo przecież dziecko to także człowiek i dlatego dobrzy ludzie stworzyli mądre prawa, które każdy Świetliczak poznał i narysował.

21.11. zastanawialiśmy się, ,,Kto to jest człowiek życzliwy?’’ i wspólnie ułożyliśmy kodeks życzliwego dziecka .

22.11 porozmawialiśmy o tym, co nam daje rysowanie, bo to przecież Święto Kredki i z tej okazji Dzieci wykonały piękne zakładki- właśnie kredki.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci—pluszowy miś. Zabawy, piosenki, bajeczki a przede wszystkim ciekawe prace plastyczne umiliły Uczniom czas spędzony w świetlicy.

Moda na misia nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś. Pozdrawiamy serdecznie –

Nauczyciele świetlic.

Dzień Jeża w naszej świetlicy.

 

 

,,Wyszedł z polnych krzaków

Pan Igiełka – jeżyk

Spotkał Świetliczaków

Na rannym spacerze.

 

Nikt ciebie nie skrzywdzi

Twój jest las i pole

W polu, w lesie żyją jeże

A uczniowie w szkole.’’

 

 

Jak byliśmy na spacerze spotkaliśmy piękne jeże. I z okazji tego święta wykonaliśmy te zwierzęta. Jak cudownie i wspaniale , teraz zdobią nasze sale.

 

 

Nauczyciele świetlic

Zapraszamy do świata bajek i baśni.

 

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko była sobie SP6 zwana po prostu Szóstką, a w niej świetlice, w których dzieci nigdy się nie nudziły.

We wspomnianych świetlicach 4 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

Tego dnia Dzieci i Panie przebrały się za niesamowitych bohaterów z bajek. Z okazji tego święta Świetliczaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytanych fragmentach.

Nie tylko Dziewczynki wykonały przepiękną pracę plastyczną –,, Zaczarowane lustereczko’’.

Czytajmy zatem bajki dzieciom , bo rozwijają wyobraźnię, uczą pracowitości, wzbogacają słownictwo oraz pokazują, że dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

Na koniec życzymy Dzieciom, Rodzicom i Wychowawcom spotkania ze ,,złotą rybką’’, która z pewnością spełni niejedno życzenie i marzenie.

 

Nauczyciele świetlic.

 

,,Uwaga!…Uwaga!…Mamy piękny świetlicowy stragan!

A na tym straganie – wszystko się dostanie!

Pietruszkę, marchewkę!

Makówkę, rzodkiewkę!

Cebulę jak kulę!

Selery i pory!

Gruszki, pomidory!’’

 

Heeej , chłopcy, dziewczynki! Jedzcie witaminki !

 

 

Do naszych Świetliczaków przyszła Pani Jesień ze swoimi darami. Dzieci wspaniale rozpoznawały owoce i warzywa, nawet te mniej znane. Poznały zasady zdrowego odżywiania i pięknie uporządkowały produkty na piramidzie żywieniowej. Dowiedziały się o dobroczynnym wpływie witamin na organizm człowieka .Były też jesienne zagadki, krzyżówki i rebusy. Największą radość naszym Uczniom sprawiło lepienie owoców i warzyw z masy solnej.

Teraz , złotą jesienią, nadszedł czas zbiorów, my jeszcze raz zachęcamy dzieci i dorosłych by chrupały marchewkę i sałatę , tak jak zające na surowo.

 

Pozdrawiamy serdecznie i jesiennie.

 

Nauczyciele świetlic.

Co Wrzesień w świetlicowym worku niesie?

 

,,Skoro wrzesień, to już jesień’’. Nasze Świetliczaki z ogromną radością przywitały śliczną, barwną Panią Jesień. Ta piękna, nastrojowa i klimatyczna pora roku pomalowała parki, ogrody i lasy.. A w naszej świetlicy wesoło się turlają kasztany i orzechy, szeleszczą przepięknie wybarwione liście. Nasze Dzieci rozwijają swoje pasje i doświadczają radości tworzenia rysując , malując prace o tematyce jesiennej. Zachwycają nas ich ciepłe barwy i oryginalne pomysły na wykorzystanie listków, żołędzi i czerwonych korali jarzębiny.

 

Obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie poznaliśmy charakterystyczne cechy tej pory roku. Na podstawie wierszy , opowiadań i filmów edukacyjnych dzieci dowiedziały się jakie prace wykonuje się jesienią w ogrodzie, co słychać u zwierząt , które grzyby są jadalne oraz dlaczego liście zmieniają barwy jesienią?

 

 

 

Pogoda spisuje się na medal i w związku z tym wesoło bawimy się i gramy w piłkę na świeżym powietrzu. Na koniec mamy prośbę do Dzieci, by chrupały jesienne warzywa i owoce oraz codziennie były na jesiennym spacerze .

 

Nauczyciele świetlic.

 

Jesienne świętowanie w naszej świetlicy.

 

Jesienią w naszej świetlicy jest gwarno i wesoło. 8 września obchodziliśmy z radością i z humorem Światowy Dzień Jabłka. A to właśnie ten owoc jest symbolem naszego rolnictwa. Warto wiedzieć, że co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski,. Nasze Dzieci przekonały się , że nie łatwo jest ugryźć jabłko na wirującym sznurku. Było przy tym dużo śmiechu i radości.

 

Z roku na rok, w naszej szkole Dzień Chłopaka cieszy się coraz większą popularnością.

 

Tego dnia pogoda zachęciła nas , by zorganizować to święto w plenerze, na sportowo i na wesoło. Wybraliśmy też super chłopaka i omnibusa.

 

Przepięknie i pomysłowo uczciliśmy w tym roku Dzień Edukacji Narodowej. Nasi Podopieczni wykonali laurki i portrety swoich nauczycieli. A były to duże kolaże z tkanin i barwnych brystoli . Panie Nauczycielki rozpoznały się bez trudu…

 

Pozdrawiamy serdecznie .

 

Nauczyciele Świetlic