– Aktualności świetlicy

Dzieci zapoznały się z powiedzeniem “Strach ma wielkie oczy”. Rozmawialiśmy o tym czym jest strach i czego się najbardziej boimy. Okazało się że najstraszniejsze są dla nas pająki. Stworzyliśmy również kolorową “Galerię potworów”. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością podczas tworzenia swoich “potwornych” prac.

Świetlicowy dzień mody

Dzień kundelka, zapoznanie dzieci z potrzebą troski i dbałości o zwierzęta. Zwrócenie uwagi na fakt, iż jest wiele potrzebujących serca zwierząt czekających na swojego człowieka w schroniskach.

kających na swojego człowieka w schroniskach.

 

 

 

Zabawy świetlicowe. Bo czas spędzany razem to najlepsza zabawa.

Dzień dyni i święto wszystkich świętych w naszej świetlicy.

Dzień jeża, to idealny dzień do uświadomienia naszym Świetliczakom jak ważną rolę dla środowiska odgrywa to małe,a zarazem wielkie zwierzątko ❤️

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tolerancji, dobroci; odgrywaliśmy scenki dramowe, wysłuchaliśmy ciekawych opowiadań, wykonaliśmy prace plastyczne. Poruszyliśmy również temat zjawiska atmosferycznego jakim jest deszcz, dowiedzieliśmy się skąd bierze się deszcz? Na podsumowanie wykonaliśmy prace plastyczne kolorowe parasole.

20 października obchodziliśmy w naszej świetlicy Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Dzieci zapoznały się ze znaczeniem warzyw i owoców w naszym codziennym życiu. Wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem masy solnej pt. “Moje ulubione owoce i warzywa”.

Gdy jesienna nuda, tworzymy takie cuda.

Świetliczaki przypomniały nam kto pracuje w szkole i jaką spełnia funkcję. Stworzyły laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. “Szkoła moich marzeń”.

 

Miniony tydzień kręcił się w naszej świetlicy wokół zwierząt – tych dużych i tych małych. Były prace plastyczne, były wspólnie czytane wiersze Jana Brzechwy. Nie zabrakło również dobrej zabawy. Zobaczcie sami.

Nasze świetliczaki przystąpiły do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Świetliczaki na tropie przysłów”.

“Wybierać się jak sójka za morze”- to nasze pierwsze przysłowie. Poznaliśmy jego znaczenie. Wspólnie czytaliśmy wiersz pt. “Sójka” autorstwa Jana Brzechwy, a na koniec nasi uczniowie stworzyli ciekawe ilustracje do wiersza według własnych pomysłów:)

Nasze emocje. 

“Każdy z nas jest inny, równy, wyjątkowy”

Emocje stanowią nieodłączną i ważną część naszego życia. Są to silne odczucia spowodowane odbieranymi wrażeniami. Nasze Świetliczaki zapoznały się z “7 uczuciami małej Zosi” oraz innymi emocjami, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Dodatkowo Świetliki wykonały pracę plastyczną “Emocjonalny Stworek”, która zdobi gazetkę naszej świetlicy.

25.09 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyły w zajęciach matematycznych związanych z tabliczką mnożenia. Świetliczaki wykonywały zadania matematyczne oraz uzupełniały tabele na tablicy.

Skarby jesieni. 

Podczas tygodnia poświęconego jesieni, dzieci zapoznały się z darami lasu. Zapoznały się z gatunkami grzybów jadalnych i niejadalnych. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które możemy podziwiać na korytarzu przy naszych salach.