Spotkanie Dzieci z Kubusiem Puchatkiem.
,,Im bardziej pada śnieg
Bim – bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim- bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim – bom
Jak biały puch z poduszki…’’
– Hej, Dzieci! Czy słyszycie? To Kubuś Puchatek śpiewa swoją Mruczankę.
-Witaj Kubusiu, to my Świetliczaki. Obchodziliśmy Twoje święto 18 stycznia.
Tego dnia odbył się quiz wiedzy o Stumilowym Lesie. Rysowaliśmy Ciebie, Krzysia i innych bohaterów z naszej ulubionej książeczki.
– Bardzo się cieszę, że chociaż w Kołobrzegu nie pada śnieg, to tak ładnie się bawicie.
– O tak ,nasz drogi Kubusiu, jesteśmy bardzo aktywni i kreatywni. Właśnie rozmawialiśmy z naszymi Nauczycielami, jak dbać o zdrowie i dlaczego, to jest takie ważne?
– A jakie święta obchodziliście w styczniu?
-17 stycznia dekorowaliśmy papierową pizzę, bo to przecież właśnie Dzień Pizzy.
Natomiast 19. 01. w Dzień Popcornu wykonaliśmy pudełko na popcorn i Panie zaprosiły nas do świetlicowego multi kina, na nasz ulubiony film. Do naszych pudełek sypały świeżutki popcorn. To dopiero była ,,pyszna zabawa’’ i prawdziwa rozrywka.
-W waszych świetlicach dużo i pięknie się dzieje. Wiem też, że bawiliście się w świetlicowy -teatrzyk.
-Tak, pani Magda przeczytała nam bajkę pt. ,,Kopciuszek’’. My zrobiliśmy ładne kukiełki i zaprosiliśmy Dzieci na przedstawienie.
– Ale, ale, przecież styczeń to czas karnawału.
– Tak jest Kubusiu, wykonaliśmy śliczne maski karnawałowe i zdobiliśmy je piórkami i brokatem.. Z tej okazji projektowaliśmy też modne suknie balowe. Oczywiście świetnie się bawiliśmy na balu.
– Do zobaczenia. Pozdrawiam Was gorąco i serdecznie.
-Kubuś Puchatek
Nasze Dzieci witają Nowy Rok 2023.
– Czy już wiecie , drogie Dzieci, że króluję na tym świecie?
– Wiemy, wiemy i pytamy jakie dary nam przynosisz?
-Dla Was worek darów mam: zdrowie, radość, szczęście i nadzieję…
My dla Ciebie Nowy Roku również niespodzianek mamy wiele.
Wykonaliśmy piękne prace plastyczne : ,,Noworoczne fajerwerki’’, ,,Bałwanki na bajecznie kolorowym tle’’, ,, Zima na papierze, czyli mrozem malowane’’, ,,Wesołe pingwinki’’ i wiele innych.
-Która praca sprawiła Wam najwięcej radości ?
-Najbardziej ucieszył nas kolorowy, wirujący bączek z płyty CD.
To dopiero była kreatywna zabawa.
– A co jeszcze dla nas, Nowy Roku masz w tym swoim wielkim worku ?
– Na dnie dużo mam humorku.
To nie koniec moich darów.
Mam też dla Was trochę czarów,
Są życzenia i marzenia,
Wszystkie piękne – do spełnienia.
Wychowawcy świetlic wraz z Uczniami
„Krok po kroku, najpiękniejsze w całym roku , idą święta’’
W naszej świetlicy jak zawsze, piękny i czarujący jest ten grudniowy- świąteczny czas pełen radości i wesołego gwaru. Boże Narodzenie to święta, na które czekają wszyscy. Wiąże się z nimi wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Nasi uczniowie, tak jak co roku, wystąpili w ,,Świetlicowym Konkursie Kolęd i Piosenek Zimowych’’. Dzieci wykonały również śliczne świąteczne elementy dekorujące naszą świetlicę, prace plastyczne, radosne Mikołaje oraz strojne ozdoby na choinkę.
Z okazji tych najbardziej klimatycznych Świąt – Nauczyciele świetlic wraz z Wychowankami
pragną zanieść do Państwa domów iskierkę świetlicowej świątecznej radości.
Życzymy Wam zdrowia, pokoju, ciepła i radości oraz pomyślności i sukcesów w Nowym Roku 2023
– Nauczyciele Świetlic
Andrzejki w naszej świetlicy.
Będziemy wróżyć ?Czemu nie!
Już błyszczą kocie oczy w mroku.
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku.
I właśnie tego dnia można poznać swoją przyszłość. Nasze świetlicowe andrzejki okazały się wspaniałą zabawą, która dostarczyła Dzieciom wielu radosnych przeżyć. Opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Wróżby tradycyjne przeplatały się z nowoczesnymi. Były talerzyki, buciki, gwiazdy, zawody z kostki – szczęścia oraz przekłuwanie serca z imieniem wybranka. Na koniec nasze Świetliki miały okazję do wspólnej zabawy przy ulubionych utworach muzycznych .Radość ze wspólnej zabawy i uśmiechy Dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była wyjątkowo udana.
Listopadowe święta i uroczystości w naszej świetlicy.
Wędrował Listopad polem, pod parasolem. Siąpi, błoto i liść opadł, jak listopad to listopad. No to trudno, ale w naszych świetlicach nie było wcale nudno. Wysypały się z worka listopadowe święta, które każdy zapamięta.
18 .11w Dzień Myszki Miki poznaliśmy historię najpopularniejszej myszki świata.
20.11 . obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, bo przecież dziecko to także człowiek i dlatego dobrzy ludzie stworzyli mądre prawa, które każdy Świetliczak poznał i narysował.
21.11. zastanawialiśmy się, ,,Kto to jest człowiek życzliwy?’’ i wspólnie ułożyliśmy kodeks życzliwego dziecka .
22.11 porozmawialiśmy o tym, co nam daje rysowanie, bo to przecież Święto Kredki i z tej okazji Dzieci wykonały piękne zakładki- właśnie kredki.
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci—pluszowy miś. Zabawy, piosenki, bajeczki a przede wszystkim ciekawe prace plastyczne umiliły Uczniom czas spędzony w świetlicy.
Moda na misia nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś. Pozdrawiamy serdecznie –
Nauczyciele świetlic.
Dzień Jeża w naszej świetlicy.
,,Wyszedł z polnych krzaków
Pan Igiełka – jeżyk
Spotkał Świetliczaków
Na rannym spacerze.
Nikt ciebie nie skrzywdzi
Twój jest las i pole
W polu, w lesie żyją jeże
A uczniowie w szkole.’’
Jak byliśmy na spacerze spotkaliśmy piękne jeże. I z okazji tego święta wykonaliśmy te zwierzęta. Jak cudownie i wspaniale , teraz zdobią nasze sale.
Nauczyciele świetlic






























Zapraszamy do świata bajek i baśni.
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko była sobie SP6 zwana po prostu Szóstką, a w niej świetlice, w których dzieci nigdy się nie nudziły.
We wspomnianych świetlicach 4 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.
Tego dnia Dzieci i Panie przebrały się za niesamowitych bohaterów z bajek. Z okazji tego święta Świetliczaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytanych fragmentach.
Nie tylko Dziewczynki wykonały przepiękną pracę plastyczną –,, Zaczarowane lustereczko’’.
Czytajmy zatem bajki dzieciom , bo rozwijają wyobraźnię, uczą pracowitości, wzbogacają słownictwo oraz pokazują, że dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.
Na koniec życzymy Dzieciom, Rodzicom i Wychowawcom spotkania ze ,,złotą rybką’’, która z pewnością spełni niejedno życzenie i marzenie.
Nauczyciele świetlic.
,,Uwaga!…Uwaga!…Mamy piękny świetlicowy stragan!
A na tym straganie – wszystko się dostanie!
Pietruszkę, marchewkę!
Makówkę, rzodkiewkę!
Cebulę jak kulę!
Selery i pory!
Gruszki, pomidory!’’
Heeej , chłopcy, dziewczynki! Jedzcie witaminki !
Do naszych Świetliczaków przyszła Pani Jesień ze swoimi darami. Dzieci wspaniale rozpoznawały owoce i warzywa, nawet te mniej znane. Poznały zasady zdrowego odżywiania i pięknie uporządkowały produkty na piramidzie żywieniowej. Dowiedziały się o dobroczynnym wpływie witamin na organizm człowieka .Były też jesienne zagadki, krzyżówki i rebusy. Największą radość naszym Uczniom sprawiło lepienie owoców i warzyw z masy solnej.
Teraz , złotą jesienią, nadszedł czas zbiorów, my jeszcze raz zachęcamy dzieci i dorosłych by chrupały marchewkę i sałatę , tak jak zające na surowo.
Pozdrawiamy serdecznie i jesiennie.
Nauczyciele świetlic.
Co Wrzesień w świetlicowym worku niesie?
,,Skoro wrzesień, to już jesień’’. Nasze Świetliczaki z ogromną radością przywitały śliczną, barwną Panią Jesień. Ta piękna, nastrojowa i klimatyczna pora roku pomalowała parki, ogrody i lasy.. A w naszej świetlicy wesoło się turlają kasztany i orzechy, szeleszczą przepięknie wybarwione liście. Nasze Dzieci rozwijają swoje pasje i doświadczają radości tworzenia rysując , malując prace o tematyce jesiennej. Zachwycają nas ich ciepłe barwy i oryginalne pomysły na wykorzystanie listków, żołędzi i czerwonych korali jarzębiny.
Obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie poznaliśmy charakterystyczne cechy tej pory roku. Na podstawie wierszy , opowiadań i filmów edukacyjnych dzieci dowiedziały się jakie prace wykonuje się jesienią w ogrodzie, co słychać u zwierząt , które grzyby są jadalne oraz dlaczego liście zmieniają barwy jesienią?
Pogoda spisuje się na medal i w związku z tym wesoło bawimy się i gramy w piłkę na świeżym powietrzu. Na koniec mamy prośbę do Dzieci, by chrupały jesienne warzywa i owoce oraz codziennie były na jesiennym spacerze .
Nauczyciele świetlic.
Jesienne świętowanie w naszej świetlicy.
Jesienią w naszej świetlicy jest gwarno i wesoło. 8 września obchodziliśmy z radością i z humorem Światowy Dzień Jabłka. A to właśnie ten owoc jest symbolem naszego rolnictwa. Warto wiedzieć, że co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski,. Nasze Dzieci przekonały się , że nie łatwo jest ugryźć jabłko na wirującym sznurku. Było przy tym dużo śmiechu i radości.
Z roku na rok, w naszej szkole Dzień Chłopaka cieszy się coraz większą popularnością.
Tego dnia pogoda zachęciła nas , by zorganizować to święto w plenerze, na sportowo i na wesoło. Wybraliśmy też super chłopaka i omnibusa.
Przepięknie i pomysłowo uczciliśmy w tym roku Dzień Edukacji Narodowej. Nasi Podopieczni wykonali laurki i portrety swoich nauczycieli. A były to duże kolaże z tkanin i barwnych brystoli . Panie Nauczycielki rozpoznały się bez trudu…
Pozdrawiamy serdecznie .
Nauczyciele Świetlic