– Aktualności świetlicy

DZIEŃ DRZEWA
8 października obchodziliśmy “Święto Drzewa”. Dzieci poznały budowę drzewa, rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Świetliczaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie Świetliki mogły pooglądać drzewa, dotknąć ich kory, liści i gałązek. Następnie wykonały grupową pracę plastyczną, pt. “Jesienne drzewo”
z wykorzystaniem kilku technik plastycznych.
Nauczyciele świetlic
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”.
W naszej świetlicy uczciliśmy to święto. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbywały się również rozmowy na temat bezdomnych zwierząt
i sposobów udzielania im pomocy. Świetliczaki wykonały piękne prace plastyczne – które zdobią nasz korytarz.
Nauczyciele świetlic
Nasza świetlica ma pomysł na ,, matmę’’.
Jesienią warto wykorzystać do zabaw matematycznych to, co daje nam o tej porze roku przyroda: kasztany, orzechy, patyki, szyszki i kolorowe liście.
Jako miłośniczki Froebla i jego koncepcji uważamy, ze dzieci powinny zdobywać jak najwięcej doświadczeń w kontakcie z naturą. To czego uczniowie uczą się przez własne doświadczenie, jest najcenniejsze. Właśnie dlatego organizujemy zajęcia w taki sposób ,
 by uczniowie mogli manipulować i działać.
Jesienna matematyka naszym Świetlikom bardzo się spodobała. Uczniowie pytali, kiedy następne zajęcia? Z radością opowiadamy, że wkrótce.
 Pozdrawiamy z samego serca jesieni .
 – Nauczyciele świetlic
Jesienne muzykowanie i z liści komponowanie 🍂🍃 🎶🎵
“Idzie lasem Pani Jesień,
jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę,
nawleczemy na niteczkę.”
Za oknami pogoda nie zawsze dopisuje, a na naszej świetlicy wprost przeciwnie – jesienne, wesołe muzykowanie i prac plastycznych z liści komponowanie. Świetliki przy akompaniamencie gitary z ochotą śpiewają piosenki o tematyce jesiennej. Wykonują także prace plastyczne, wykorzystując kolorowe liście🍁🍃
Dzień Chłopaka

W czwartek 30 września obchodziliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka. Ten dzień był pełen radości, śmiechu i dobrej zabawy. Naszym Świetlikom jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń i wspólnie z dziewczynkami czekamy na kolejne święto, tym razem Dzień Kobiet. 🙂

Nauczyciele świetlic

List od Września.

 

 

,,Skoro wrzesień, to już jesień, ale jabłek pełna kieszeń’’

Tym pięknym przysłowiem ludowym witam wszystkie Dzieci.

Co sił pędzę do sadu, żeby jabłek, śliwek, gruszek narwać dla Was ja najprędzej. Nie zapomnę o orzechach, wrzosy też czekają w lesie.

Bardzo się cieszę ,że tak pięknie przywitaliście nadejście kalendarzowej jesieni.

Pracując w grupach wykonaliście fantazyjne portrety Pani Jesieni, a Dziewczynki przystroiły sukienki barwnymi listkami i koralami z jarzębiny.

Z okazji ,,Dnia Grzybka’ ’namalowaliście cudowne prawdziwki, podgrzybki i muchomory, które choć śliczne, to jednak trujące.

Życzę Wam wielu zabaw z kolegami i kolegów do zabawy.

Cześć! Słonecznie się uśmiecham i pozdrawiam.

 

– Miesiąc Wrzesień.

Pierwsze dni jesieni widziane oczami dzieci.

 

Jesień, która niepostrzeżenie u nas zagościła, zainspirowała uczniów do stworzenia prac plastycznych. Powstały ciekawe jesienne obrazy, które możemy obejrzeć w świetlicy. Wyobraźnia świetlików nie znała granic, a pomysłów było wiele. Zobaczcie sami…

 

Nauczyciele świetlicy

 

W ubiegłym tygodniu nasze „Świetliczaki” znowu nie próżnowały,

tylko z uwagą ważne zajęcia wykonywały.

Informacje na temat ochrony środowiska dzieci zdobywały

i sprawnie odpadki segregowały.

Sekrety pracy fryzjera poznały

i zaraz szalone fryzury na kartkach powstały.

Był też Dzień Kropki, zabawy, do uśmiechów powody…

Nie wierzycie? Zobaczcie sami, bo mamy na to niezbite dowody!

Nauczyciele świetlic

W minionym tygodniu obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Pierwszej Pomocy’’ z tej okazji zaprosiliśmy panią Magdę Janicką, która zapoznała Dzieci z podstawami udzielania pierwszej pomocy oraz wykonywania resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomie.

Przypomnieliśmy Świetlikom numery telefonów alarmowych i uświadomiliśmy potrzebę niesienia pomocy.

 

Nauczyciele Świetlic

 

,,Jest taki dzień, gdy marzenia główną rolę grają
może właśnie tego dnia najchętniej się spełniają’’

8 września chodziliśmy z,, głową w chmurach’’ i niczym Dyzio Marzyciel zatraciliśmy się całkowicie w swojej wyobraźni, właśnie z okazji Dnia Marzyciela.
Dzieci z radością wzięły udział w dyskusji, w której pytaliśmy: o ich marzenia , czy w ogóle warto marzyć i co trzeba zrobić by marzenia spełnić’.
A przecież to marzenia sprawiają, ze piękny jest świat. Przeganiają smutki , gdyż ,,wszystko się może zdarzyć , gdy głowa pełna marzeń.’’
Nasze Świetliczaki przepięknie narysowały swoje marzenia na ,,szkiełkach różowych okularów’’.
Do tego by,, marzenie uczynić programem życia’’ zachęcał także nasz patron Janusz Korczak.

W pierwszym tygodniu nauki zapoznaliśmy nasze Pierwszaki z zasadami bezpiecznego poruszania się na ulicy. Przeprowadzone zostały zajęcia pod hasłem ,,Zgaduj zgadula – czy znasz ten znak?
W ramach aktywności plastycznej Uczniowie wykonali znak drogowy – formę przestrzenną.

Ach, jakże piękny i pełen wrażeń był ten tydzień, a ponieważ pogoda była na medal dużo czasu bawiliśmy się na świeżym powietrzu.
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy Dzieciom i Dorosłym spełnienia marzeń .

Nauczyciele Świetlic

„Do widzenia! Do widzenia, kochani!
Do widzenia – na łące i w lesie…
Już rok szkolny za nami, za nami…
Dobry czerwiec wakacje nam niesie.
Kończy się rok szkolny. Przez długie dziesięć miesięcy uczyliście się wytrwale. Bardzo dużo już umiecie i wiem, że polubiliście przyrodę.
Życzę Wam wspaniałych i radosnych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!”
Miłych, spokojnych i bezpiecznych wakacji wszystkim naszym Świetliczakom, życzą Nauczyciele Świetlicy.

Ogólnopolski Dzień Truskawki
Dzień Truskawki to oznaka nadejścia sezonu letniego. Świętujmy, cieszmy się smakiem pierwszych truskawek. Niech Święto Truskawki zagości i w naszych domach. Świetliczaki w tym dniu zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi tego pysznego owocu sezonowego. Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach plastycznych, a po skończonej pracy poczęstowały się truskawkami.
Nauczyciele Świetlic.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW W NASZEJ ŚWIETLICY
W tym dniu, podjęliśmy się akcji mającej na celu nagłośnienie jeszcze większego wsparcia na rzecz ochrony środowiska morskiego i dzikiej przyrody z nim związanej. Bez względu na to, gdzie mieszkamy, wszyscy jesteśmy zależni od mórz i oceanów oraz odpowiedzialni za ich stan. To właśnie woda stanowi ok. 70% powierzchni naszej planety. Nie będzie czystej wody nie będzie życia dlatego nasze Świetliczaki zostały zapoznane z tym problemem i grożącym jego skutkom. Dzieci dodatkowo poznały oceany świata, zapoznały się z mieszkańcami mórz i oceanów. Po edukacji wykonały piękne prace przedstawiające akwaria z rybkami. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie pomogą nam wszystkim dbać o wspólne dobro naszej Ziemi.
Nauczyciele świetlic.