– Aktualności świetlicy

Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej

Dzień Pandy, jest obchodzony corocznie 16 marca i jest poświęcony pandzie wielkiej. Jeszcze niespełna 50 lat temu, ten gatunek był skrajnie zagrożony. W 1970 żyło na wolności zaledwie 1000 osobników. Ludzie, wycinając drzewa, niszcząc przyrodę, pozbawiały pandy źródła pożywienia i miejsca do życia…

Dziś, dzięki działalności m.in. organizacji WWF, panda należy do jednej z najlepiej odradzających się populacji na świecie.
Wraz ze świetliczakami, odbyliśmy wirtualną podróż do Chin. Dzieci stały się już prawdziwymi ekspertami od pand   wiedzą, że te zwierzęta, mimo że należą do drapieżników, żywią się głównie bambusami, zjadają ich nawet do 40 kg na dobę! Mierzą do 150 cm, mają po 6 palców, a na wolności żyją ok. 15-20 lat.

Dzieci samodzielnie wykonały swoje prace. Przypominające główki tych wyjątkowych zwierząt. Dzieci zgodnie uznały, że człowiek powinien chronić faunę i florę, zamiast niszczyć środowisko naturalne.

Wychowawcy świetlicy.

Skąd się wzięły dinozaury?

Działo się to dawno, bardzo dawno, około 225 milionów lat temu, kiedy to na Ziemi pojawiły się dinozaury…. Światowy Dzień Dinozaura obchodzimy 26 lutego . I właśnie z tej okazji w naszej świetlicy wiele się działo. Zorganizowaliśmy szereg aktywności, które wzbogaciły wiedzę uczniów na temat tych prehistorycznych stworzeń.

Wspólnie z Dziećmi szukaliśmy odpowiedzi na następujące pytania: Co to są dinozaury? Jak dawno temu żyły? Czy były inteligentne? Który z nich był największy, a który najszybszy? Dlaczego wyginęły?

Dużo radości naszym Świetlikom sprawiło tworzenie przestrzennych i płaskich prac plastycznych, przedstawiających dinozaury. Powstał w ten sposób przepiękny – świetlicowy park jurajski. Ciekawym ćwiczeniem logopedycznym, które wywołało rozbawienie i uśmiech na twarzach dzieci było wypowiadanie trudnych nazw dinozaurów. Uczniowie uczestniczyli też w zabawie multimedialnej, która polegała na wykopywaniu szczątków dinozaurów (magiczny dywan). W ramach aktywności literackiej nauczyciel świetlicy przeczytał dzieciom opowiadanie o dinozaurze Kubusiu z lektury ,,Nasza mama czarodziejka’’. Bardzo dużo naszych Zuchów wzięło udział w konkursie plastycznym, tematycznie związanym z tym świętem. Powstały bardzo pomysłowe, odlotowe rysunki i rysuneczki, przedstawiające te sympatyczne „przedpotopowe gady’’.

Te dni, obchodzone w formie zabaw, w sposób ciekawy, atrakcyjny i przyjemny, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Nauczyciele świetlic.

Wielka psota na dzień kota

Światowy Dzień Kota obchodzimy 17 lutego. Właśnie to święto stało się okazją do czytania bajek, opowiadań i wierszy o kotach. Koteczki i kiciusie lubimy nie tylko za piękne futerko, cudowne mruczenie, ale też za niezależny charakter. Świetliki poznały rasy tych zwierząt i dowiedziały się jak sprawować opiekę nad nimi.

Wszyscy lubimy koty, wiele dzieci ma je w domu i każde z nich mogło opowiedzieć w tym dniu o swoim pupilu. Staraliśmy się też uwrażliwić dzieci na problem bezdomnych zwierząt. Zajęcia artystyczne, w czasie których wykonaliśmy kotki z papierowych talerzyków dostarczyły nam wiele radości.

Wychowawcy Świetlic wraz z Dziećmi.

Zadzwoń do nas +48 94 35-231-21
Odwiedź nas ul. Poznańska 9, Kołobrzeg