– Aktualności świetlicy

W świetlicy szkolnej od dłuższego czasu trwały przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W ramach zajęć plastycznych dzieci z ogromnym zapałem wykonywały ozdoby wielkanocne.

“W zdrowym ciele zdrowy duch” – to kolejne wyjaśnione przysłowie z projektu w którym bierzemy udział. Świetliczaki rozmawiały o tym, czym jest zdrowie na talerzu. Dzieci samodzielnie sprawdzały ile cukru zawierają popularne napoje i słodycze. Na zakończenie wszyscy częstowali się smacznymi i zdrowymi przekąskami – jabłkami.

Świetliczaki uwielbiają zabawę, dlatego podczas tygodniowego pobytu na świetlicy dużo czasu poświęciliśmy właśnie na nią oraz dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie korzystać z internetu. Czym tak naprawdę jest karnawał? Co oznacza tłusty czwartek? Jak i również obchodziliśmy Dzień Pizzy w naszej świetlicy.

Naszym Świetlikom życzymy bezpiecznych, pełnych przygód i śniegu ferii zimowych.

Dzień Babci i Dziadka wypada w tym roku podczas ferii zimowych. Nasze Świetliki wykonały już przepiękne bukiety, które wręczą swoim babciom i dziadkom.

“Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem”. Na początku dzieci wyjaśniły znaczenie przysłowia, a następnie wykonały prace pt. “Co by było gdyby?”. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Były to między innymi czekoladowe drzewa, latające ryby, cukierki spadające z nieba, pieniądze rosnące na drzewie.

W miniony piątek odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Z tej okazji Świetliki wykonały piękne maski karnawałowe. W tym dniu nie zabrakło również dobrej zabawy przy muzyce.

Nowy Rok Świetliki rozpoczęły pracą plastyczną, która była wspomnieniem sylwestrowej nocy.

Dzień Kota. Świetliki zapoznały się z rasami kotów, opowiedziały o swoich kocich przyjaciołach i wykonały piękne prace plastyczne.

Dzień Pluszowego Misia- to święto które Świetliki kochają, co widać na zalączonej fotorelacji.

Barbórka – Święto Górników. Dzieci zapoznały się z pracą górników. Dowiedziały się, jak wygląda górniczy strój, co symbolizuje i od czego zależne są kolory piórek na czako.  Dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem węgla, a także stworzyły górnicze czapki.

“Aksamity i atłasy nie dodają okrasy”. Dzieci zapoznały się z zasadami dobrego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Bawiły się również w projektantów i tworzyły piękne stroje, co można zaobserwować na załączonej fotorelacji.

“Na Świętego Andrzeja, dziewkom z wróżby nadzieja”. – Świetliki zapoznały się z obrzędami andrzejkowymi. Ten dzień urozmaciliśmy również przeróżnymi zabawami i wróżbami.

Europejski Dzień zdrowego jedzenia. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia. Zobaczyły jak wyglądają poszczególne poziomy piramidy, a na zakończenie wykonały swoje “zdrowe talerze”.

Dzień życzliwości i pozdrowień. Podczas tego dnia dzieci wykonały mnóstwo ciekawych prac plastycznych, a także uczestniczyły w integracyjnych zabawach w kole.

Dzień Kredki. W tym dniu nasze Świetliczaki wykonały kolorowe kredki. Zapoznały się z rodzajami kredek, a także  wymieniały kolory, których najbardziej lubią używać.

Dzieci zapoznały się z powiedzeniem “Strach ma wielkie oczy”. Rozmawialiśmy o tym czym jest strach i czego się najbardziej boimy. Okazało się że najstraszniejsze są dla nas pająki. Stworzyliśmy również kolorową “Galerię potworów”. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością podczas tworzenia swoich “potwornych” prac.

Świetlicowy dzień mody