Przedstawiamy się…
Dyskoteka Andrzejkowa
3 grudnia 2018

SZLACHETNA PACZKA

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, chcemy pamiętać również o najbardziej potrzebujących. W tym roku, jako cała społeczność szkolna, pragniemy dołączyć się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” i wspomóc pana Adriana – mieszkańca Kołobrzegu.  Dlatego zwracamy się do Państwa z prośba o pomoc w tym wspólnym tworzeniu paczki. Za każde wsparcie i każdy produkt będziemy bardzo wdzięczni. Zbiórka produktów do 7 grudnia br. w sali 05 lub 213.

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczącą osoby, którą chcemy obdarować oraz listę najpotrzebniejszych produktów.

Pan Adrian ma 35 lat. Mieszka z rodzicami, lecz prowadzi osobne gospodarstwo domowe. Pan Adrian jest od urodzenia niepełnosprawny – urodził się bez górnych kończyn. Choroba mocno go ograniczyła, lecz nie na tyle, aby nie założył swojej fundacji i nie wspierał innych ludzi w podobnej sytuacji.

Pan Adrian żyje z renty socjalnej. Po odliczeniu kosztów utrzymania ( 370 zł ) i leczenia (100 zł) pozostaje mu na życie ok. 570 zł miesięcznie. Pan Adrian, pomimo niepełnosprawności, skończył szkołę średnią. Nauczył się normalnie funkcjonować i sobie radzić. Przy codziennych czynnościach

pomaga mu mama. Mimo niepełnosprawności jest bardzo samodzielny. Potrafi zrobić dużo rzeczy wokół siebie. Jest bardzo wdzięczny, że ma wspierających rodziców, którzy mu pomagają i bardzo ich za to kocha. Uwielbia wędkowanie i oglądanie telewizji. Ma trudności z wyjściem do ludzi, jest typem samotnika.

Najchętniej spędza czas ze swoim ukochanym psem, z którym często wychodzi na spacery i wspólnie się z nim bawi.

Pan Adrian prosi głównie o odzież, bowiem ta, którą posiada jest stara i bardzo znoszona. Panu Adrianowi przyda się również zapas żywności i środków czystości, które odciążą jego budżet.

POTRZEBY PANA ADRIANA:

– Produkty żywnościowe:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,

Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

– Środki czystości

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,

Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon,

Szczoteczka do zębów

– Odzież

Kurtka zimowa Rozmiar: xxl Sylwetka: średnia Uwagi: ciemna

Spodnie  zimowe Rozmiar: xl Sylwetka: średnia Uwagi: ciemne

Koszulki  letnie Rozmiar: xl Sylwetka: średnia Uwagi: różne

Polar  zimowy Rozmiar: xl Sylwetka: średnia Uwagi: obojętne

-Obuwie

Obuwie zimowe Rozmiar: 44 Uwagi: ciemne

Adidasy Rozmiar: 44 Uwagi: ciemne

– Wyposażenie mieszkania

Koc, Ręczniki

– Brakujące sprzęty: laptop – może być używany, ale w dobrym stanie – dla Pana Adriana to źródło kontaktu ze światem i narzędzie do nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi

– Specjalne upominki

Pan Adrian chciałby maszynkę do golenia z wymienianymi końcówkami

Razem zmieniajmy świat na lepsze!

Magdalena Jarnicka

Paulina Szczerba