DZIĘKUJEMY ZA WIELKIE SERCA!!!
2 grudnia 2019
WYNIKI konkursu plastycznego „Magiczny świat Harrego Pottera”
3 grudnia 2019

Szlachetna Paczka

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, chcemy pamiętać  o najbardziej potrzebujących. Już po raz drugi jako cała społeczność szkolna dołączamy się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku pragniemy wspomóc panią Marię, która samodzielnie wychowuje dwóch synów. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w tym wspólnym tworzeniu paczki. Za każde wsparcie i każdy produkt będziemy bardzo wdzięczni. Zbiórka produktów trwa do 6 grudnia br. w sali 05 – Paulina Szczerba lub 213 – Magdalena Jarnicka.

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące rodziny, którą chcemy obdarować oraz listę najpotrzebniejszych produktów.

Pani Maria jest mamą dwóch chłopców – 6-letniego Antosia i 2-letniego Adasia. Wychowuje ich sama. Mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, z dala od miasta;  obecnie nie może podjąć pracy, ponieważ nadal opiekuje się młodszym synem w domu. Antoś chodzi do przedszkola. Obecnie, całkowity przychód rodziny to 2500 złotych (alimenty na dzieci i świadczenie 500+). Po odliczeniu stałych kosztów utrzymania pozostaje im około 410 zł na osobę na miesiąc.
Pani Maria bardzo stanowczo odcięła się od dawnych problemów i z niezwykłą siłą próbuje stanąć na nogi. Jest bardzo bohaterska. Stara się jak najlepiej wychować synów. Uwielbia gotować i grać w piłkę z synami. W przyszłości chce otworzyć własną pierogarnie. Uczy się zaocznie, żeby zapewnić synom lepszą przyszłość. Marzy o własnym kącie i znalezieniu opiekunki do dzieci, żeby móc podjąć pracę.

 

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. Biurko

(Chłopiec rysuje przy ławie. Za rok idzie do szkoły, biurko będzie bardzo potrzebne.)

  1. Żywność

(herbata, cukier, kawa, olej, ryż, dżem, kasza, konserwy mięsne, makaron, konserwy rybne, mąka, warzywa w puszkach)

  1. Środki czystości

(proszek do prania, mydło/żel myjący, płyn do płukania, szampon, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów, pieluchy Dada – rozmiar 6, chusteczki nawilżane)

Pozostałe potrzeby:

Obuwie

Antoni: adidasy, rozmiar 31-32

Adam: adidasy, rozmiar 22-23

Materiały szkolne

(zeszyty, papier kolorowy, bloki, nożyczki, farbki, klej, przybory do pisania)

Brakujący sprzęt gospodarstwa domowego

(mikser)

Szczególne upominki

Maria: dobra patelnia

Antoni: klocki Lego-policja.

Adam: rowerek biegowy lub zabawka edukacyjna

 

Razem zmieniajmy świat na lepsze!

Magdalena Jarnicka, Paulina Szczerba

Komentarze są wyłączone.