ZAPROSZENIE
18 czerwca 2014
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!
24 czerwca 2014

TAK SIĘ BAWI „SZÓSTKA” !

Było wesoło, kolorowo i smacznie – tak w skrócie można opisać festyn, który odbył się w środę po południu w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu. Na imprezę przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele placówki.

Jak zwykle uczestnicy zabawy mogli liczyć na całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Gościem specjalnym był Thomas Grotto, który wykonał dla wszystkich zebranych mini recital. Występ wokalny zaprezentował także szkolny zespół wokalno-muzyczny „Presto 6” pod przewodnictwem Marty Romaniuk. Ogromne wrażenie na zebranych zrobiły również występy: „Swan Dance”, naszej uczennicy z klasy Ia Jaśminy Wenta, grup tańca z VSDS oraz tancerzy z „Amber”. Goście mogli również uczestniczyć w pokazie instruktażowym ratownika medycznego pana Sylwestra Lecha, zwiedzić wnętrze wozu strażackiego i policyjnego, skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych uczniów, odżywczych sałatek, zupy pomidorowej państwa Olejniczak, dań z grilla, bigosu oraz rewelacyjnych (jak zawsze!) pierogów pani Juranek, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na młodych uczestników imprezy czekały – dmuchańce, kule wodne, trampolina oraz konkursy.

Ogromne emocje wzbudził mecz piłki nożnej pomiędzy SP 22 Płock i SP 6 Kołobrzeg, który przyniósł zwycięstwo naszej szkole. Rozegrany został także mecz towarzyski w piłkę nożną rodzice kontra dzieci, w którym „górą” okazali się starsi zawodnicy.
W ramach finału programu Comenius „Games For Healthy Europe” odbył się konkurs plastyczny o Puchar Dyrektora Szkoły, przy współpracy Rady Osiedla Radzikowo, które ufundowało nagrody dla uczestników oraz watę cukrową. Zwycięstwo w w/w konkursie wywalczyła klasa IVb.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację festynu, a szczególnie naszym rodzicom, na których zawsze można liczyć. Podziękowania składamy również grupom tanecznym i wokalnym oraz ich opiekunom, Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Piekarni-Cukierni „Wierzbowscy oraz PSS „Społem” za świeżutkie pieczywo, Hurtowni Spożywczej „Lech”, pani Annie Francik za dmuchańce, nauczycielom i uczniom oraz wszystkim innym.

Dochód z festynu (około 3.000 zł) zostanie przekazany na środki dydaktyczne do SP 6. Już dziś zapraszamy na festyn w przyszłym roku szkolnym.

Mariola Polak, Iwona Zasada

zdjęcia: Mirosław Piesik

Dodaj komentarz