Uśmiech
TURNIEJ ORLIKA!
3 października 2014
LEKCJA POKAZOWA W IIE :)
7 października 2014

TAK SIĘ BAWI „SZÓSTKA”…

Było wesoło i kolorowo. Pogoda dopisała i parasoli można było używać do ochrony przed słońcem, a nie przed deszczem. Całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Tak w wielkim skrócie można opisać festyn rodzinny „Baw się z nami”, który 3 października 2014r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu.

Festyn to jedna ze sztandarowych imprez szkoły. Zawsze gromadzi tłumy uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół placówki.

Gościnnie odwiedzili nas: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, Zastępca Prezydenta Miasta Kołobrzeg Andrzej Olichwiruk, Wicestarosta Powiatu Mirosław Tessikowski, poseł Marek Hok, radny Wiesław Parus.

W piątkowe popołudnie na boisku szkolnym na wszystkich łasuchów czekały przepyszne ciasta (wypiekane przez naszych zaangażowanych rodziców), zupa rybna, kiełbaski z grilla, sałatki owocowe i warzywne, pierogi, bigos, chleb ze smalcem, galaretki, popcorn, wata cukrowa i naleśniki. Dla starszych i młodszych uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji, między innymi dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina, kule wodne, malowanie kredą po chodniku, giełda staroci, salon piękności, kiermasz książek, baloniki z helem, bransoletki z gumek, wystawa fotografii dziecięcej i rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Przyroda w obiektywie”.

Jak na festyn rodzinny przystało, nie brakowało zabaw sportowych integrujących dzieci, rodziców i nauczycieli w postaci przeciągania liny, skakania przez sznura, strzelania z łuku do tarczy, gry w badmintona, skoków na dmuchanych piłkach, „jazdy bez trzymanki” – utrzymywanie równowagi, hula-hop. Ogromne emocje wzbudził mecz piłki siatkowej.

Ogromne wrażenie na zebranych zrobiły występy Szkolnego Zespołu Wokalnego „Presto 6”, tańca współczesnego uczennicy klasy 2a Jaśminy Wenta, tańca towarzyskiego Grzegorza Wojciechowskiego (instruktor tańca ul. Portowa Gimnazjum nr 1 – gratisowy kurs tańca dla dorosłych środa godz. 17:40!) oraz aerobic przy muzyce prowadzony przez nauczyciela SP 6 Joannę Skicińską.

W trakcie trwania imprezy można było dodatkowo oznakować swój rower dzięki uprzejmości Policji, pozwiedzać samochód techniczny Straży Pożarnej oraz zasiąść za kierownicą auta Straży Granicznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji festynu, a w szczególności rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 oraz naszym sponsorom: Biuro Usług Turystycznych „AMATUR” Maria Tuligłowska organizator wycieczek i koloni dla dzieci ul. Walki Młodych 23 Kołobrzeg, sklep PSB – „MRÓWKA” ul. Żurawia 14b Kołobrzeg, PIEKARNIA WIERZBOWSCY A.B.R. ul. Starynowska 1a Kołobrzeg, Park Zabaw dla Dzieci Anna Francik Człuchów,  PPHU Juranek – nasi szkolni kucharze, organizacja rybaków łodziowych producentów rybnych z Kołobrzegu.

Całkowity dochód z festynu (zebraliśmy 5.230 zł) przeznaczony zostanie na wyposażenie pracowni przyrodniczej w pomoce multimedialne.

Już dziś zapraszamy wszystkich na następny FESTYN do SP 6 !!!

Tekst: Mariola Polak, Iwona Zasada

Zdjęcia: Mirosław Piesik

Dodaj komentarz