Nauczanie zdalne od 26.10.2020r.
23 października 2020
Czy dyktando może być zabawą?
27 października 2020

Telefon – wróg czy przyjaciel?

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie z klasy III „b” na ostatnich zajęciach z pedagogiem szkolnym. Trzecioklasiści wiedzieli, czego będą dotyczyły zajęcia i przygotowali sobie w domach wiele informacji na temat zalet i wad korzystania z telefonów komórkowych. Do klasy III „b”, na tą godzinę lekcyjną, dołączyły dwie uczennice – pani Renata i pani Mariola i wspólnie z innymi dziećmi uważnie słuchały, jak chętni uczniowie prezentują swoje zdanie na forum klasy. Były pięknie wykonane plakaty, notatki z rozmów z rodzicami, pomysły z głowy, przykłady z życia codziennego oraz informacje i statystyki z Internetu. W ten sposób zajęcia te prowadziły praktycznie dzieci, a my tylko ich wspomagałyśmy, przedstawiając swoje zdanie na ten temat oraz zapisując wnioski z dyskusji. Trzecioklasiści bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem i przyznam, że my także dowiedziałyśmy się od nich wielu nowych rzeczy. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy telefon komórkowy to wróg czy przyjaciel, ale w korzystaniu z telefonu ważne są: umiar, równowaga, rozsądek, uczciwość, rozwaga i odpowiedzialność. I tego wszystkim – i dzieciom i dorosłym życzymy!
Mariola Polak, Renata Adamiak

Komentarze są wyłączone.