Drugi dzień w Berlinie
12 grudnia 2019
Gratulujemy!
12 grudnia 2019

Trzeci dzień w Berlinie

Pierwsze, co zrobiliśmy w trzecim dniu naszej wizyty w niemieckiej stolicy to wspólny, poranny trening z uczniami z partnerskiej szkoły. Po wyczerpujących ćwiczeniach udaliśmy się do niemieckiego sejmu, który ma siedzibę w okazałym budynku Reichstagu. Zwiedziliśmy salę posiedzeń oraz znajdującą się nad nią kopułę. Posłuchaliśmy arcyciekawego wykładu o tym, jak funkcjonuje Bundestag. Zaszczytem okazało się zaproszenie na obiad w jednym z rządowych budynków. Najedzeni wyruszyliśmy w drogę linią metra, która miała aż trzy stacje. Dotarliśmy do wieży telewizyjnej, z której podziwialiśmy nieziemskie widoki. Po wyjściu na zewnątrz naszym oczom ukazało się świątecznie przyozdobione lodowisko, na którym spędziliśmy resztę wieczoru.

Tekst: Julia Połędziewska

Komentarze są wyłączone.