CHEMICZNE LABORATORIUM SZALONEGO NAUKOWCA ?
12 czerwca 2018
CIEKAWOSTKI NAUKOWE ?
13 czerwca 2018

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 2 – 10 czerwca 2018 r. odbył się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVII OTCD) pod hasłem „Czytanie łączy”.

 

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to doskonała okazja, by przypomnieć dorosłym, jak ważne jest głośne czytanie dzieciom. To także zachęcanie uczniów do podjęcia samodzielnej podróży intelektualnej i pokazanie im, że czytanie jest świetną i ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Czytając dziecku, w najprostszy sposób wychowujemy mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka.

W tym roku Tydzień Czytania w naszej szkole rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Calineczka” przygotowanym przez klasę 3f , Panią M.Polak, A.Jóźwicką a wychowawcy klas  0-III czytali  fragmenty książki A.Frączek „Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie”. Jest to zbiór krótkich, urokliwych i pouczających rymowanek. Teksty wskazują nam złe postępowanie bohaterów i przypominają o dobrym zachowaniu. Uczniowie wysłuchali o zasadach, które są uniwersalne, ponadczasowe, a ich przestrzeganie zawsze jest mile widziane w towarzystwie. Niech czytanie nas łączy…

Komentarze są wyłączone.