DZIEŃ RODZINY W KLASIE IE!
19 czerwca 2015
FESTIWAL ZROWIA I BEZPIECZEŃSTWA W SP6!
19 czerwca 2015

UCZNIOWIE KLAS IIC I IID W SZKÓŁCE LEŚNEJ!

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem uczniowie klas II c i II d zostali zaproszeni do Szkółki Leśnej we Wrzosowie. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć jak „powstaje las”. Przypomnieliśmy sobie wiadomości o lesie i jego budowie. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki drzew rodzimych i obcego pochodzenia rosną w polskich lasach. Utrwalone zostały zasady zachowania się w lesie. Brawa należą się uczniom, którzy doskonale te zasady znają i wiedzą, że las jest domem zwierząt. Po ciekawej lekcji przyrody na świeżym powietrzu, był czas na chwilę relaksu przy ognisku z kiełbaskami. A na koniec niespodzianka – każde dziecko w nagrodę za wzorowe zachowanie i doskonałe opanowanie wiadomości o lesie, dostało książkę o drzewach leśnych. Mamy nadzieję, że dzieci dzięki tej lekturze jeszcze bardziej pogłębią swoją wiedzę lesie i jego mieszkańcach.

Katarzyna Michalska, Aleksandra Tuligłowska

Dodaj komentarz