Przerwa na czytanie – akcja czytelnicza
28 października 2020
Szkolne Koło Wolontariatu
30 października 2020

„Ulubiona pisarka, ulubiony pisarz”

Klasa 3c w ostatnim czasie zrealizowała projekt „Moja ulubiona pisarka, ulubiony pisarz”.  

Dzieci w bardzo interesujący sposób przedstawiły pisarkę lub pisarza, którego najbardziej lubią i cenią. Uczniowie wykonali plakaty, na których umieścili krótkie życiorysy, własnoręcznie wykonane ilustracje i zdjęcia. Jeden z uczniów przygotowując się do swego projektu uczestniczył w wirtualnych targach książki. Dzieci prezentując postać ulubionej pisarki lub pisarza opowiedziały mnóstwo ciekawostek. Bardzo ciekawie uzasadniły, dlaczego lubią książki danego autora. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że książki można nazwać „towarzyszami życia”, bowiem uczą nas, wzruszają, dostarczają pięknych chwil.  

Na podsumowanie projektu każdy z uczniów wykonał projekt okładki do swojej książki.  

Przedstawiony projekt na pewno przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania książką i czytelnictwem.  

Elżbieta Kociela, Robert Moszko 

Komentarze są wyłączone.