Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Przygoda z książką”
3 października 2018
Warsztaty kulinarne w klasie IC i IIIA
4 października 2018

Warsztaty ceramiczne w klasie I „b” i I „c”

2 i 3 października w klasie I B i I C odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia. Uczniowie uczestniczyli z warsztatach ceramicznych.

Pani prowadząca warsztaty opowiedziała nam bardzo ciekawe rzeczy na temat obróbki i wypalania gliny. Następnie zamieniliśmy się w prawdziwych artystów. Z bezkształtnych kawałków gliny powstały prawdziwe arcydzieła – przepiękne sowy, słoniki i grzybki.

Mieliśmy możliwość upewnić się, że lepienie z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną rozwija zdolności manualne i poprawia koordynację ruchową, uczy cierpliwości, planowania i bardzo rozwija wyobraźnię oraz kreatywność. Dostarcza wielu pozytywnych emocji i może być początkiem nowej pasji. A przecież o naszych pasjach i zainteresowaniach mówimy w tym tygodniu.

Elżbieta Kociela, Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.