Sukces naszych uczniów
6 listopada 2017
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Być dobrym jak chleb – święty Mikołaj i święty brat Albert w oczach dzieci”
7 listopada 2017

WARSZTATY EKOLOGICZNE w LIPIU

Dzień I
Od rana uczniowie kl. 6d i 6c poznają ekologiczną stronę świata. Odcięci od nowoczesnej technologii, mają możliwość poznawać przyrodę na żywo – lasy bukowe, grądy, bór świerkowy. A to wszystko w słońcu, deszczu i gradzie. Po obiedzie i odpoczynku zaczęła się część warsztatowa naszej wycieczki – samodzielne wykonywanie preparatów mikroskopowych; obserwowanie ziaren skrobii pod wpływem płynu Lugola w komórkach zbóż, zjawiska plazmolizy w komórkach skórki cebuli. W drugiej części warsztatów uczniowie projektowali punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Dzień II

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wczesnej pobudki i śniadania. Kolejnym punktem programu był wyjazd do arboretum w Glinnej – przepięknego ogrodu botanicznego, prezentującego gatunki drzew i krzewów pochodzenia obcego; np. mamutowiec, palusznik chiński, magnolia lekarska, sosna armanda i wiele innych.  ??????? Po zwiedzeniu ogrodu dendrologicznego, zjedliśmy obiad i wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych. Podzieleni na pięć zespołów, odpowiadaliśmy na pytanie, układaliśmy drewniane żabki na czas, ćwiczyliśmy sprawność na łapanie muchomorków oraz zdawaliśmy test wiedzy. Dodatkową atrakcją był udział w filmie oświatowym o ogrodzie w Glinnej; właściwie zostaliśmy prawie aktorami ????
Po przyjeździe do Lipia, zjedliśmy podwieczorek i znów nawiązaliśmy kontakt ze światem, bo nauczyciele oddali nam telefony ????   Było nieźle!!!

Iwona Kopczyńska-Maj, P. Małgorzata Kowalczyk i P. Magdalena Hryniewicka ???

 

Dodaj komentarz