OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU ????????
22 marca 2018
Listy z Madrytu – międzynarodowy projekt e-Twinning.
23 marca 2018

WARSZTATY FAIR FRIENDS 2018

W dniu 21 marca,  wraz z wiosną,  w SP 6 pojawili się goście z Niemiec. Klaudia, Hagen i Peter przyjechali, aby zabrać uczniów klas IV a i IV e w podróż dookoła świata,  z przystankami w 32 krajach biorących udział w tegorocznych  Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. To przedsmak wielkiego turnieju Fair Friends, który odbędzie się już w czerwcu! Nasi uczniowie odwiedzili wiele ciekawych miejsc – grając w biegane memory, rozwiązując arcyciekawy quiz sprawdzający ich wiedzę z zakresu geografii, nauki, kultury i piłki nożnej. Najwięcej emocji wywołała jednak gra na świeżym powietrzu, podczas której poza wiedzą, trzeba było wykazać się kondycją fizyczną i wytrzymałością. Uczniowie zaprezentowali ogromną wiedzę, a jeszcze więcej się nauczyli. Zapamiętają na długo, jakie rzeki płyną w Rosji, gdzie leży Ural, a gdzie Andy, jakim językiem mówi się w Brazylii i kto w tym roku broni tytułu mistrza świata w piłce nożnej.

Nieodłącznym elementem projektu jest propagowanie zasad gry fair play, wg której zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę, ale że ważniejsze są uczciwość i  szacunek dla drugiego człowieka. Miejmy nadzieję, że te zasady głęboko zakorzenią się w umysłach i sercach naszych uczniów.

Chciałyśmy też bardzo mocno podziękować rodzicom uczniów klasy IV a i IV e za zaangażowanie w projekt – za przygotowanie fantastycznych plansz do gry i pyszny poczęstunek – wielkie ukłony. Wiedziałyśmy, że można na Państwa liczyć.

Jolanta Łabińska i Monika Dąbrowska-Piesik,

nauczycielki języka niemieckiego

Dodaj komentarz