Doświadczenia małego odkrywcy – poznajemy i eksperymentujemy!
11 marca 2019
IX Powiatowy Konkurs Historyczno – Sportowy „Baw się historią – Kołobrzeg moje miasto”
14 marca 2019

Warsztaty „Lekcja o przyjaźni”

13 marca w klasie Ic pani pedagog poprowadziła bardzo pouczającą, mądrą lekcję o przyjaźni. Porównaliśmy jakimi cechami charakteryzuje się dobry kolega, a jakimi przyjaciel. Byliśmy zgodni co do tego, że prawdziwego przyjaciela cechuje oddanie, lojalność, zaufanie oraz dotrzymywanie słowa.

Dostrzegliśmy, że niektóre cechy się powtarzają, jednak prawdziwy przyjaciel to ktoś naprawdę cenny w naszym życiu. I aby mieć w życiu przyjaciela, na którego możemy zawsze liczyć, najpierw musimy być dla siebie dobrymi kolegami.

Wymieniając nawzajem kolegów, których lubimy utworzyliśmy klasowy łańcuch przyjaźni. Niełatwe, ale niezwykle ciekawe  okazały się zadania, które losowaliśmy. Musieliśmy powiedzieć, jak byśmy zachowali się w trudnej sytuacji np. gdy dzieje się komuś krzywda. Interesujące były również powiedzenia o przyjaźni.

Były to dla nas wszystkich niezwykle cenne warsztaty. I choć mamy niewiele lat, to już wiemy, że o prawdziwego przyjaciela jest niezwykle trudno i że o przyjaźń trzeba bardzo dbać.

Renata Adamiak, Elżbieta Kociela

 

Komentarze są wyłączone.