Easter card exchange – projekt języka angielskiego dla klas II
1 kwietnia 2019
Drodzy Rodzice!
1 kwietnia 2019

Warsztaty „Protest dzisiaj otwieramy, bo agresji dosyć mamy!”

1 kwietnia klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach. Dotyczyły one tematu agresji i tego, jak powinniśmy dbać o to, aby w szkole czuć się dobrze i bezpiecznie.

Uczniowie klasy IC zaprezentowali nam wspaniały program artystyczny. Zobaczyliśmy humorystyczne przedstawienie o królewiczu Jasiu, który z małego „gbura” zamienia się w prawdziwego dżentelmena. Wiersze i piosenki zaprezentowane przez uczniów klasy IC wprowadziły nas w temat warsztatów.

Pani pedagog wyjaśniła nam jakie mogą być przejawy agresji i w jaki sposób powinniśmy na nią reagować. Uczestniczyliśmy też w quizie „Czy to agresja?”.

Aby pokazać, że nie zgadzamy się z agresją każda klasa głośno wykrzyczała hasło przeciwstawiające się jej.

Na podsumowanie warsztatów wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Podajmy sobie ręce”.

Warsztaty, w których uczestniczyliśmy pozwolą nam zrozumieć znaczenie przyjaźni i koleżeństwa. Przypomniały nam, że należy tolerować zachowania innych ludzi tylko wtedy, gdy nie rani się innych. Będzie nam na pewno łatwiej rozwiązywać sytuacje konfliktowe w konstruktywny sposób.

Renata Adamiak, Elżbieta Kociela

Komentarze są wyłączone.