Życzenia świąteczne
22 grudnia 2017
Szkolne Koło Wolontariatu
22 grudnia 2017

Wizyta kominiarzy w III B

W dniu 20.12.2017 odwiedzili naszą klasę kominiarze. O swojej trudnej i ciekawej pracy opowiedzieli pan Seweryn i Leszek Paluszkiewicz kołobrzescy kominiarze.

„Opowiadali o ich bardzo ciekawej pracy. Pokazywali sprzęt, którym czyszczą kominy. Powiedzieli nawet, ze dziewczyny też mogą zostać kominiarzami. Niezależnie czy to mężczyzna czy kobieta wymawia się kominiarz. Kominiarz ma dwa stroje: wizytowy i roboczy. Było naprawdę interesująco” – Zuzia Kazubowska

„Dziś odwiedzili nas kominiarze. Jeden z nich miał cylinder, a drugi czapkę. Kominiarz miał aż trzynaście guzików, a jak się liczy od dołu to jest ich siedem  ( ta ilość guzików jest na szczęście). Jeden kominiarz powiedział: Kochasz dzieci nie pal śmieci. Pan powiedział, że w kominach mieszkają kawki. Przybycie kominiarzy bardzo mi się podobało” – Hania Kowalkowska

„Kominiarze  mają czarne stroje. Ich przybory to: lina z zawieszona szczotka, nóż do rozwalania murów, lina z takim jakby pociskiem, cylinder, drabina. Mają dwa rodzaje strojów: robocze i oficjalne” – Tomek Szydłowski

Elżbieta Kurz

Dodaj komentarz