Ciao Polish friends, cześć Italian friends!
19 marca 2019
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
20 marca 2019

Wycieczka do Zakładu Uzdatniania Wody w Bogucinie

Wszyscy mamy do czynienia z wodą, ale rzadko zastanawiamy się nad tym, czym ona jest. Aby jak najwięcej się o tym dowiedzieć klasa Ib i Ic wybrała się na wycieczkę do Zakładu Uzdatniania Wody w Bogucinie. Mieliśmy możliwość zapoznać się z procesem uzdatniania wody poprzez napowietrzanie i filtrowanie. Pracownicy stacji przypomnieli nam, że woda zawiera niezwykle cenne składniki i minerały, tak bardzo potrzebne człowiekowi. W laboratorium mogliśmy zobaczyć jak prowadzi się systematyczną kontrolę jakości wody. Duże wrażenie wywołała na nas informacja, że w okresie letnim dziennie na potrzeby miasta i okolic przepływa 25 milionów litrów wody. Obejrzeliśmy olbrzymie aeratory napowietrzające. Poznaliśmy drogę wody od ujęcia, czyli od studni głębinowej do wody w naszych kranach.

Była to dla nas niezwykle pouczająca i ciekawa lekcja. Dziękujemy bardzo pracownikom zakładu, którzy w tak wspaniały i ciekawy sposób opowiedzieli nam o swojej pracy, a mamom które nam towarzyszyły za opiekę.

Elżbieta Kociela, Mariola Polak

 

Komentarze są wyłączone.