TAKI … MIĘDZYNARODOWY
3 czerwca 2019
Rodzinny Festyn u Korczaka
3 czerwca 2019

Wycieczka I b i I c do „Sea Park” w Sarbsku

W piątek 31 maja z okazji Dnia Dziecka klasy I „b” i I „c”, wraz z opiekunami, wybrały się na wycieczkę autokarową do Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego Sea Park w Sarksku. Na początku odwiedziliśmy fokarium z uchatkami kalifornijskimi, które są niewątpliwie atrakcją całego kompleksu. Z bliska mogliśmy oglądać jak odbywa się karmienie tych zwierząt połączone z ich treningiem. Uchatki były przesympatyczne i prezentowały różne sztuczki, wprowadzając w zachwyt wszystkich widzów. W Parku zwiedziliśmy też Oceanarium Prehistoryczne 3 D, gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. „Spotkaliśmy” się także „oko w oko” z rekinem. Kolejnym punktem był udział w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba „Błękitek Live Show”. Dużą atrakcją było zwierzanie statku oraz Wraku na Wspak. Chodząc uliczkami Parku oglądaliśmy największe żyjące ryby i ssaki morskie w ich naturalnej wielkości, a także mieliśmy przejażdżkę pirackim pociągiem. Na zakończenie uczniowie zjedli ciepły obiadek, udali się na zakupy do sklepików z pamiątkami oraz bawili się na dużym placu zabaw.

Pobyt w Sea Parku to była edukacyjna przygoda i jednocześnie niezwykle miło spędzony czas. Wróciliśmy zmęczeni, ale z bogactwem przeróżnych wrażeń.

Mariola Polak, Elżbieta Kociela

Komentarze są wyłączone.