Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
4 października 2020
Wiadomości o lesie w III „b”
5 października 2020

Wyjątkowa lekcja w plenerze

W minionym tygodniu uczniowie z klas II c, II d, III b i III c odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne „Zielona Farma” i wzięli udział w warsztatach „Pieczony Ziemniak”.
Na miejscu poznaliśmy historię ziemniaka, dowiedzieliśmy się gdzie rosną, w jaki sposób się je zbiera i do czego można je wykorzystać. Uczestniczyliśmy również w tradycyjnych wykopkach, a zebrane ziemniaki przygotowaliśmy do upieczenia w ognisku. Dowiedzieliśmy się także jakie zwierzęta zamieszkują Zieloną Farmę i które z nich są smakoszami ziemniaków. Podczas naszego pobytu nie zabrakło także harców na placu zabaw i rozgrywek piłki nożnej. Dzieci wykonały także pomysłowe i oryginalne stworki, oczywiście z ziemniaków. Na zakończenie pobytu czekała na nas prawdziwa rozkosz – z ogromnym apetytem zjedliśmy wszystkie upieczone w ognisku „pyry”. Bardzo dziękujemy właścicielce Zielonej Farmy – Pani Marzence, za tak pouczającą i smaczną lekcję.
M. Polak, E. Kociela, K. Błażejak, M. Podpryga

Komentarze są wyłączone.