DZIECI – DZIECIOM…
3 czerwca 2015
DZIEŃ DZIECKA W II D I III D :)
3 czerwca 2015

ŻYJ ZDROWO, ŻYJ KOLOROWO!

W piątek 29 maja br., w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich, odbył się I Konkurs Gastronomiczny dla szkół podstawowych. Celem konkursu było zwiększenie świadomości edukacji żywieniowej. W konkursie wzięło udział 6 szkół. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie musieli rozwiązać test wiedzy o zdrowym żywieniu, zaś w części praktycznej musieli przygotować zimne przekąski i desery. Naszą szkołę reprezentowali Julia Swastek i Filip Kawiński z klasy Va. Oceny potraw podjęli się Jacek Krakowiak i Andrzej Jakomulski – szefowie kołobrzeskich restauracji. Oceniono pomysłowość, smak potraw, zagospodarowanie surowców, sposób i estetykę podania oraz porządek na stanowisku i współpracę w drużynie. Nasza drużyna spisała się po mistrzowsku zajmując I miejsce.

GRATULUJEMY!!!

Opiekun Małgorzata Kowalczyk

Dodaj komentarz