ZAJĄCZKI, PISANKI, KOLOROWE STROIKI – CZYLI ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…
25 marca 2015
Uśmiech
WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH WYBORÓW KSIĄŻEK!
27 marca 2015

ŻYWA LEKCJA HISTORII DLA NAJMŁODSZYCH :)

20 marca uczniowie z klas I – III uczestniczyli w „Żywiej Lekcji Historii” prowadzonej przez Bractwo Historyczne Kerin. Poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść przekazana została dzieciom wiedza z zakresu historii. Naczelnym założeniem tego typu zajęć jest ich interaktywność – młodzi odbiorcy odgrywali w nich różnorakie role, dzięki czemu dzieci miały niepowtarzalną okazję włożyć zbroje, stroje historyczne oraz zapoznanie się z orężem różnych epok.
Podczas pierwszej lekcji pod tytułem „Mieszko i Wikingowie” dzieci przeniosły się do krainy Słowian, zobaczyły jak wyglądał gród, w którym mieszkali nasi przodkowie, przybliżone zostały ich wierzenia i zwyczaje. Dzieci słuchały opowieści o podbojach Mieszka I, uczestniczyły w scenie ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości. Druga lekcja „Polska Chrobrego” opowiadała o dojściu Bolesława Chrobrego do władzy, zainscenizowany został zjazd gnieźnieński i koronacja Chrobrego przez Ottona III. Jeden z uczniów wcielił się w postać św. Wojciecha, wyruszającego na swoją ostatnią wyprawę misyjną do Prus.
Dzieciom zajęcia bardzo się podobały i już czekają na następne.

Mariola Polak

Dodaj komentarz