KLASA III F PRZYGOTOWUJE SIĘ DO BEZPIECZNYCH WAKACJI
21 czerwca 2018
Przydział sal na Zakończenie Roku Szkolnego
21 czerwca 2018

Z WIZYTĄ W KOŁOBRZESKIEJ JEDNOSTCE MORSKIEJ SŁUŻBY POSZUKIWANIA I RATOWNICTWA SAR

Pogłębiając temat bezpiecznych wakacji klasa III f udała się w środę z wizytą do „Służby SAR”. Ratownicy zapoznali nas ze sprzętem ratowniczym, którym dysponują, opowiedzieli nam jak wyglądają ich akcje ratownicze na morzu i czego dotyczą – poszukiwanie i ratowanie życia ludzkiego. Przestrzegali uczniów przed kąpaniem się w morzu bez opieki dorosłego i nadzoru ratownika, przed wchodzeniem do wody, kiedy jest fala i zakaz kąpieli, przed zbliżaniem się do falochronów. Zwiedzaliśmy także statki i samochody ratownicze, oglądaliśmy sprzęt służący do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wysłuchaliśmy instrukcji użycia przenośnego defibrylatora. Przypomnieliśmy sobie także numery alarmowe i jak wzywać pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Mam nadzieję, że dzieci zapamiętają te zajęcia i najważniejsze informacje, które na nich otrzymały, a wtedy ich wakacje będą zdecydowanie bezpieczniejsze. Szczególne podziękowania składamy Panu Grzegorzowi Barańskiemu za przygotowanie bardzo pouczających i ciekawych zajęć.
Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.