Lekcja z Native spekarem w klasie 8b i 8c
10 października 2018
Euroweek – dzień pierwszy
11 października 2018

Z wizytą w kopalni

Uczniowie klas I „b” i I „c” uczestniczyli w swojej pierwszej szkolnej wycieczce. Odwiedziliśmy kopalnię gazu ziemnego i nafty w Gorzysławiu i już wiemy, że nie trzeba jechać na Śląsk, aby zobaczyć kopalnię. Dzieci poznały specyfikę pracy górnika i sposoby wydobywania gazu ziemnego oraz dowiedziały się co można zrobić z ropy naftowej, kto wynalazł lampę naftową, co to jest gazolina i z czego pozyskujemy siarkę. Obejrzeliśmy również atlas minerałów i atrapę gazowej lampy ulicznej. Niezwykle ciekawa okazała się prezentacja „czako”, czyli kapelusza górnika. Na koniec czekała na nas niespodzianka w postaci gorącej czekolady i harców na świeżym powietrzu.

Dziękujemy Gospodarzom kopalni za ciepłe przyjęcie i wspaniałą prezentację, a Rodzicom za pomoc w organizacji i opiekę.

                                            Mariola Polak, Elżbieta Kociela

Komentarze są wyłączone.