Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka
9 października 2017
NIE MA ŚMIECI- SĄ SUROWCE!
10 października 2017

Zajęcia z dzielnicowym p. Krzysztofem Rucińskim

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 6 września 2017r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z przedstawicielami Policji w Kołobrzegu. Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas I.

Dzieci z uwagą i dużym zainteresowaniem wysłuchały krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i zagrożeń wynikających           z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci mówili także             o bezpieczeństwie w życiu codziennym w domu, w szkole oraz podczas zabawy. Ponadto chętni uczniowie improwizowali ćwicząc rozmowę, w której informują dyspozytora o wypadku. Ćwiczenie wywołało wielki entuzjazm ale też skłoniło do refleksji- jak ważne jest to, co zgłaszają.  Uwieńczeniem spotkania był elementarz z zasadami bezpieczeństwa dla każdego pierwszaka.

Renata Adamiak- pedagog

Dodaj komentarz