Warzywne cudaki – klasa Ic i Id
15 października 2019
W języku angielskim uczymy się informatyki ???
15 października 2019

„ZBOŻA ZJADAMY, ENERGIĘ Z NICH MAMY”

W piątek 11 października klasa III b miała kolejne zajęcia z projektu ,, Moje zdrowie – Moja siła, wielka moc”. Tym razem przypomnieliśmy piętro piramidy żywienia, które jest bardzo ważne z punktu prawidłowego odżywiania- dotyczące spożywania kasz, makaronów oraz PIECZYWA. Dzieci dowiedziały się co to są produkty zbożowe i jakie są ich rodzaje. Węglowodany powinny gościć w jadłospisie codziennie, ponieważ te produkty dają siłę, są niezbędne do wzrostu, stanowią istotne źródło energii, która jest potrzebna między innymi do pracy mięśni i prawidłowego widzenia. Z tej okazji klasa miała przyjemność zjeść wspólnie pyszne, zdrowe śniadanko- tosty z różnego rodzaju pieczywa. Przy jednym, dużym stole integrowaliśmy się i przygotowaliśmy tosty własnego pomysłu. Było zdrowo i wesoło 🙂 Na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z takiej formy zajęć.

Anna Gawrońska, Karolina Kołosowska

Komentarze są wyłączone.