Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
9 listopada 2017
Konkurs na najpiękniejszą tradycyjną SKARPETĘ BOŻONARODZENIOWĄ
10 listopada 2017

Żywa lekcja przyrody

Dnia 08.11.2017r. klasy 1a i 1d wybrały się na wycieczkę do szkółki leśnej we Włościborzu. Podczas pieszej wędrówki uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści leśniczego o lesie i jego mieszkańcach. Dzieci uczyły się rozpoznawać różne gatunki drzew oraz rozróżniać warstwy lasu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się różne ciekawostki o zwyczajach leśnych zwierząt. Dzieci zobaczyły m.in.  jak wygląda kąpielisko dzików i paśnik. W szkółce leśnej nauczyły się jak wyglądają młode drzewa, poznały sposoby ich znakowania i kosztowały orzeszków buczynowych.

Na zakończenie uczniowie zjedli kiełbaski pieczone przy ognisku i otrzymali drobne upominki.

Przed odjazdem wszyscy pożegnali się tradycyjnym pozdrowieniem leśników „Darzbór”.

Beata Kryszczak, Martyna Wieczorek

Dodaj komentarz