Uczniowie klas drugich wzięli udział w bibliotecznych warsztatach tworzenia lapbooków. Jest to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”, która w atrakcyjny i prosty sposób przedstawia informacje na wybrany temat. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się : co to jest lapbook, jak go wykonać i jakie jest jego przeznaczenie, czyli do czego może służyć?. Obejrzeli również przykładowe prace. Następnie dzieci przystąpiły do  tworzenia lapbooków na temat swojej ulubionej książki lub postaci. Najpierw z papieru wycinały otwierane karteczki w przeróżnych kształtach i rozmiarach, a następnie naklejały je tak, aby zapełnić stronice teczki.

Uzupełniały ważnymi informacjami i ciekawostkami. Zajęcia były jednym ze sposobów rozbudzenia zainteresowania książką i czytaniem.