Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia. W pakiecie znalazły się filmy, scenariusze lekcji oraz dodatkowe materiały edukacyjne. Zestawy te będą pomocne w zorganizowaniu

tygodnia informacyjnego w szkołach – lekcji z uczniami oraz spotkań informacyjnych z rodzicami. Wszystkie materiały zostaną zamieszczone także na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE) https://zpe.gov.pl/.

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem szczepienia uczniów w szkołach początek września zostanie poświęcony na działania informacyjne (tzw. tydzień informacyjny). W tym czasie dyrektorzy zorganizują spotkania informacyjne z rodzicami dotyczące szczepień dzieci od 12. roku życia.

 

Szczepienia uczniów od 12

 

 

deklaracja_na_szczepienia

kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeciw_covid-19-1

list_ministra_zdrowia_do_dyrektorow_szkol_nauczycieli_rodzicow_w_sprawie_szczepien_nastolatkow

list_w_sprawie_szczepien_przeciwko_covid-19_-_fundacja_rodzice_szkole

organizacja_szczepien_–_informacja_dla_dyrektorow_szkol_i_placowek_-_materialy_infomacyjne

 

Link do filmu edukacyjnego:  https://youtu.be/G7FHQgzgMH8