– Nasz projekt – edukacja cyfrowa

Prezentujemy pierwsze zdjęcia naszej Szkoły, wykonane przez dron pozyskany w celach edukacyjnych dla naszych uczniów w ramach programu INTERREG „Edukacja cyfrowa i wsparcie intensywnej współpracy polsko – niemieckich szkół”.Empiriusz w SP-6…. Pierwsze wirtualne laboratorium chemiczne w województwie zachodniopomorskim już działa – w naszej Szkole !
dzisiaj szkolenie i pokaz dla nauczycieli, od jutra klasy 7 i 8 mogą doświadczać wirtualnej chemiiW ramach środków pozyskanych przez Szkołę z Funduszu Pomerania do projektu „Edukacja cyfrowa i wsparcie intensywnej współpracy polsko-niemieckich szkół”, uruchamiamy dla klas 7 i 8 – wspólne ze Szkołą w Barth – wirtualne lekcje chemii w oparciu o system EMPIRIUSZ

Dobrze wyposażona pracownia chemiczna to ważny element w nauczaniu chemii.
Często niewystarczające zaplecze laboratoryjne jest przeszkodą do samodzielnego wykonywania doświadczeń przez uczniów.

Rozwiązaniem jest Wirtualne Laboratorium Empiriusz.

  • Mobilne, samodzielne urządzenie
  • Aplikacja z doświadczeniami w technologii VR dla klas 7. i 8.
  • Gogle VR wraz z kontrolerami
  • Wbudowany komputer
  • Ekran dotykowy do obsługi urządzenia
  • Karty pracy do każdego doświadczenia
  • Przykładowe scenariusze lekcji


Pozyskaliśmy dodatkowe środki finansowe z Euroregionu Pomerania i rozpoczynamy nowy projekt międzynarodowy:

„Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania” w ramach „Funduszu Małych Projektów Komunikacja-Integracja-Współpraca“

Logo Interreg nie jest w naszej szkole nowością, ponieważ codziennością Euroregionu Pomerania jest realizacja projektów służących poprawie współpracy transgranicznej. Obecna sytuacja utrudnia spotkania bezpośrednie, stawia nowe wyzwania. Odbył się specjalny nabór Funduszu Małych Projektów, z którego pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 30.000 euro i jako szkoła możemy przeznaczyć je na urządzenia i oprogramowanie do komunikacji on-line i zdalnej nauki oraz zrealizować cel, jakim są modelowe działania w zakresie zdalnej edukacji.
Cel ten zrealizujemy we współpracy ze szkołą Zentrale Grundschule Friedrich A. Nobert znajdującą się w mieście partnerskim Barth.

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)” .

Zadzwoń do nas +48 94 35-231-21
Odwiedź nas ul. Poznańska 9, Kołobrzeg
Napisz do nas sekretariat@sp6kg.pl dyrektor@sp6kg.pl
Back to top