Message Is got

nr projektu  2020-1-PL01-KA229-081850_1

Czas trwania – 24 miesiące 2020/12/31 – 2022/12/30

KOORDYNATOR PROJEKTU : SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KOŁOBRZEGU

Szkoły biorące udział w projekcie :

IC XXV Luglio – Bettolo – Włochy , Foligno

Agrupamento de Escolas de Montelongo – Portugalia , Benavente

Daugavpils 12. Vidusskola- Łotwa, Daugavpils

Köknar eğitim kurumları fide okulları – Turcja, Eskişehir

CELE PROJEKTU :

• generowanie wiedzy na temat roli i funkcji mediów i innych usług informacyjnych
  • bezpiecznie korzystanie i wybieranie platform , publikacji , wskazanie potencjalnych konsekwencji publikowania
  • włączanie edukacji medialnej i informacyjnej (MIL) do programów szkolnych w celu

generowania wiedzy na temat roli i funkcji mediów i innych usług informacyjnych oraz umożliwiania uczniom jej przetwarzania i oceny

• bezpieczny i etyczny sposób nauki wyboru platform na których uczniowie publikują treści i jakie są potencjalne konsekwencje publikowania
  • poczucia się częścią społeczeństwa, dzieląc się osobistymi przemyśleniami w mediach i poczucie przynależności, które jest kluczem do ich integracji
  • poczucie odpowiedzialności za udostępnianie materiałów w mediach społecznościowych .
  • uzależnienie od Internetu i mediów społecznościowych, cyberprzemoc, problemy z fałszywymi wiadomościami, adaptacja do powstającej kultury cyfrowej,
  • dostęp do wiarygodnych informacji, naruszenia prywatności w Internecie, bezpieczeństwo danych oraz różne formy oszustw cyfrowych

Terminy mobilności uczniów i nauczycieli :

1. C1 04-2021 Polska
  1. C2 09-2021 Portugalia
  1. C3 02-2022 – Łotwa

4.C4 06-2022 – Turcja

5.C5 10-2022 – Włochy

W trakcie projektu poruszone zostaną takie tematy jak m.in.: uzależnienie od Internetu i mediów społecznościowych, cyberbullying, fake newsy, kultura internetowa, dostęp do wiarygodnych informacji, prywatności w Internecie, bezpieczeństwo danych i różne formy oszustw cyfrowych. Co za tym idzie, projekt odnosi się do priorytetów horyzontalnych „Wspieranie szans dla wszystkich w zakresie zdobywania i rozwijania kluczowych kompetencji, w tym podstawowych umiejętności”, „Wspólne wartości, zaangażowanie obywatelskie i partycypacja” oraz wybrany priorytet sektorowy ,,Ugruntowanie profilu zawodów nauczycielskich”.. Łącznie 50 nauczycieli, którzy dobrowolnie pracowali w swoich szkołach nad rozwiązaniem problemu, jest bardzo zaangażowanych w projekt, a 125 uczniów w wieku 13-15 lat ze wszystkich środowisk dołączy do LTT. Każde LTT umożliwi nam osiągnięcie celów projektu. Nasz projekt ma również na celu wzmocnienie profilu i zawodów nauczycielskich. We wszystkich LTT odbędzie się 5 warsztatów dla nauczycieli na temat innowacyjnych i współczesnych metod nauczania.