W miniony wtorek uczniowie z klas II „b” i II „d” udali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej, do 8. Batalionu Remontowego w Kołobrzegu. Głównym celem naszej wycieczki było poznanie zawodu żołnierza, a także zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem jednostki wojskowej oraz specyfiką służby wojskowej. W trakcie wizyty drugoklasiści oglądali bojowe pojazdy wojskowe. Miały również możliwość wejścia do niektórych z nich, co sprawiło im wielką frajdę. Dzięki miłej i życzliwej atmosferze dzieci chętnie zadawały pytania żołnierzom, oglądały broń oraz inne wojskowe akcesoria. Można było także sprawdzić się strzelając do celu oraz zapoznać się z technikami samoobrony. Wizyta w wojsku dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. Być może wśród naszych milusińskich będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowej armii.

Serdecznie dziękujemy pani Agacie Cieplińskiej i panu Łukaszowi Leszczyłowskiemu za zaproszenie i możliwość zwiedzenia jednostki.

Mariola Polak, Marta Czajkowska