Z okazji zbliżającego się Dnia Książki 23.04 przedstawiam materiał filmowy, jak wykonać zakładkę do książki z papieru czerpanego?.

Poniżej instrukcja i link do filmiku:

https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/505742380/4833d3c4d9fc7c5a9358737ac1fb1688/Jak_wykona__papier_czerpany.mp4

Materiały:

-resztki papieru ( makulatura)

-miska

-trochę wody

-blender

-ramka z materiałem siateczkowym

-tacka

-suszone kwiaty

Głównym surowcem jest makulatura. Powstały papier można ozdobić lub wykonać tą czynność jeszcze podczas produkcji. Tak jak w naszym przypadku, wtopione zostały ususzone kwiaty. Z naszego powstałego papieru wykonamy zakładkę do książki. Zobacz, jak zrobić papier czerpany krok po korku.

KROK I – Przygotowywanie masy z makulatury

 

Drobno podarty bądź pocięty papier zalej ciepłą wodą, wymieszaj i odstaw na chwilę. Następnie blenderem rozdrób do konsystencji papki.

KROK II – Czerpanie papieru

Na przygotowaną ramkę z materiałem(siateczkowy) rozłóż równomiernie masę papierową. Teraz można również umieścić suszone kwiaty. Następnie nałóż kolejną warstwę siatki i delikatnie rozwałkuj. Odstaw całość w ciepłym miejscu do następnego dnia.

KROK III – Suszenie papieru czerpanego

Sprawdź, czy papier już wyschnął. Jeżeli nie, zostaw do dalszego schnięcia. Ważne jest,  aby warstwa nałożonej masy nie była gruba, bo wówczas, trzeba długo czekać, aż wszystko wyschnie.

Efekt końcowy

Gotowy papier czerpany jest ciekawą dekoracją. Można po nim pisać lub wykonać zakładkę do książki.

Czekam na Wasze ciekawe pomysły a.jozwicka@sp6kg.pl

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Czekam na Wasze ciekawe pomysły a.jozwicka@sp6kg.pl

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.