Podczas nauki zdalnej trzecioklasiści nie zapominają o aktywności fizycznej. Ma ona kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia – może przedłużyć życie. Liczy się każdy ruch, zwłaszcza teraz, gdy radzimy sobie z ograniczeniami spowodowanymi pandemią COVID-19.

Aktywność fizyczna to wszelkie formy aktywnej rekreacji, uczestnictwo w rozgrywkach sportowych, jazda na rowerze, na hulajnodze, spacery, a także wszelkie aktywności, które podejmujemy dodatkowo w domu czy w ogrodzie. Nie musi ona mieć formy ćwiczeń fizycznych lub uprawiania sportu – zabawa, taniec, prace w ogrodzie, czy nawet sprzątanie domu lub przenoszenie ciężkich zakupów także oznaczają bycie aktywnym fizycznie. Można więc bezpiecznie ćwiczyć w domu, ale także na zewnątrz, korzystając z wiosennej pogody.

Zachęcamy wszystkich do podejmowania aktywności fizycznej każdego dnia!

Mariola Polak

https://www.facebook.com/300636793460657/videos/280932266892107/