Uczestnicy programu – uczniowie klasy II “b” wysłuchali ciekawostek dotyczących pracy mózgu i dowiedzieli się jak można dbać o jego lepsze funkcjonowanie.

Wszyscy byli zgodni, co do tego, że warto ćwiczyć pamięć… warto wiedzieć więcej …. warto szukać ciekawych sposobów na kreatywną zabawę.

To były zajęcia pełne niespodzianek i kreatywnego myślenia !!! A dzieciaki wytężały mózgi !!!

W ramach ćwiczeń dzieci wybranym przedmiotom nadawały nowe – niestandardowe znaczenie np. wymyślały wykorzystanie:

– zgrzewki papieru toaletowego- na stolik, bandaż, rolki do slalomu,

– durszlak- na hełm, maska, zabawka w piaskownicy, naczynie do noszenia placków,

– apaszka – na hamak dla kota, turban, torebka, zasłona od słońca,

Wymyślały historyjkę o trzech jabłuszkach…..

Układały zdania na wylosowaną głoskę…..

Dzieliły się swoimi ciekawostkami, które wyszukały w domu. Tego dnia każdy z nas dowiedział się wielu nowych rzeczy .

Dowiedzieliśmy się, że nigdy nie pocałujemy swojego łokcia… że truskawka ma pestki na zewnątrz,…że świnka nie popatrzy w niebo,… że mucha żyje ok miesiąca, …jak widzi zając,… kto pierwszy poleciał w kosmos,…ile kości miał