Już po raz kolejny 21 listopada obchodziliśmy w klasach I – III Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana. Na naszym holu pojawiły się „Drzewa Życzliwości”, na których uczniowie zawieszali liście z licznymi myślami i hasłami na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości. Wspólnie w klasach tworzyliśmy także „Łańcuchy Życzliwości” z miłymi słowami, które później połączyliśmy w jeden wspólny łańcuch, który ozdobił nasz hol. W tym dniu każdy mógł również „poczęstować się” miłym słowem zawieszonym na korytarzu lub podarować komuś „życzliwą karteczkę”. Podczas dzisiejszych lekcji rozmawialiśmy także o wzajemnej życzliwości i dobroci dla innych oraz o tym, co każdy z nas może zrobić, aby wokół było przyjemniej.

Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Wychowawcy klas I-III