Dzisiaj sprawy ważne i poważne. Najpierw wizyta w „sercu niemieckiej demokracji”,  czyli w Bundestagu. Tam arcyciekawy wykład o kształcie, składzie i problemach niemieckiego parlamentaryzmu, ale także o wolności. Następnie podziwianie zimowego Berlina z kopuły Reichstagu. Na zakończenie spotkanie z posłanką do Bundestagu panią Anniką Klose, należącą do SPD – rządzącej partii w Niemczech, która opowiedziała nam o swojej drodze do kariery i o bardzo ciekawej i potrzebnej pracy posła.

Potem zwiedzanie muzeum Muru Berlińskiego, a więc przypomnienie o czasach, kiedy demokracja nie była sprawą oczywistą. Berlin Zachodni, Berlin Wschodni, ucieczki, strefa śmierci, tunele, strażnice, itp.

Wieczorem znowu powrót do świątecznej atmosfery dzięki pięknemu przedstawieniu przygotowanemu przez szkołę partnerską. „Roztargniony Mikołaj” nie mógł trafić do celu swojej podróży odwiedzając po drodze różne kraje. Dzięki temu można było się poczuć obywatelem świata.