Październik miesiącem dobroci dla zwierząt
27 września 2018
Zmiana planu lekcji
28 września 2018

Bezpieczeństwo – ważna sprawa!

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy dziś do naszej placówki funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu, którzy spotkali się z uczniami klas pierwszych. Tematem spotkania było przede wszystkim utrwalenie najważniejszych zasad dotyczących bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, znajomości numerów alarmowych oraz postępowania w sytuacjach niebezpiecznych. Nasi goście przypomnieli także uczniom o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Pierwszoklasiści udali się z policjantami na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie mogli pokazać, czego się nauczyli. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem celująco! Mamy nadzieję, że po takiej lekcji na pewno wzrośnie świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a policjant będzie kojarzył się im, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 Wychowawcy klas pierwszych

Komentarze są wyłączone.