Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. To także doskonała pora do szaleństw nad wodą, które dzieci tak uwielbiają! Woda jednak może być niebezpieczna i właśnie o tym opowiedział nam tata naszego Nikodema – Pan Adam Wieczorek, który jest ratownikiem wodnym. Celem wizyty naszego Gościa było zapoznanie dzieci z naprawdę ciężką i odpowiedzialną pracą ratownika wodnego oraz przedstawienie istotnych kwestii związanych z bezpiecznym pobytem na kąpieliskach, basenach czy nad morzem. Pierwszoklasiści poznali sprzęt jakim posługują się ratownicy wodni oraz sposoby jego wykorzystywania. Dowiedziały się, kiedy nie należy wchodzić do wody , przypomniały sobie numer alarmowy, który powinniśmy wybrać i zapamiętali, że praca ratownika jest bardzo ważna. Dlaczego? Ponieważ dba o nasze bezpieczeństwo nad wodą, a co najważniejsze ratuje życie!

Panu Adamowi dziękujemy za mądre wprowadzenie w pracę ratownika wodnego oraz za piękne dyplomy uczestnika „Miasteczka Pierwszej Pomocy”.

Uczniowie na pewno na długo zapamiętają to spotkanie oraz informacje, które zostały im przekazane. Było nam niezmiernie miło gościć Pana w naszej placówce.

                                          Mariola Polak