Już niedługo rozpoczną się wakacje! Będzie to niewątpliwie czas odpoczynku i beztroski. To także doskonała pora do szaleństw nad wodą , które dzieci tak uwielbiają. W środę odwiedził nas tata naszego Nikodema – pan Adam Wieczorek, który opowiedział dzieciom, na czym polega praca ratownika wodnego, jak powinno wyglądać kąpielisko i jak bezpiecznie z niego korzystać. Drugoklasiści dowiedzieli się także, kiedy nie należy wchodzić do wody, co oznaczają kolory flag, że na kąpielisku są strefy dla nieumiejących pływać (czerwona) i dla umiejących (żółta) oraz przypomnieli sobie numer alarmowy, który powinniśmy wybrać w sytuacji niebezpieczeństwa. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć sprzęt jaki na co dzień wykorzystują ratownicy. Najbardziej jednak zainteresowało ich udzielanie pomocy, którą sami mogli przećwiczyć. To była bardzo mądra lekcja, z której zapamiętaliśmy, że praca ratownika jest bardzo ważna. Dlaczego? Ponieważ dba o nasze bezpieczeństwo nad wodą a co najważniejsze ratuje życie.

Uczniowie na pewno na długo zapamiętają to spotkanie oraz informacje, które zostały im przekazane. Było nam niezmiernie miło gościć Pana Adama w naszej placówce. Dziękujemy za przypomnienie nam zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz za piękne dyplomy uczestnika „Miasteczka Pierwszej Pomocy”.

     Mariola Polak