W tym roku, po raz kolejny nasza biblioteka uroczyście obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Z tej okazji w wypożyczalni – “Misiolandii” zagościły misie, była gazetka informująca o  historii misia, przygotowano wystawkę książek o misiach – “Misiową biblioteczkę”. Grupa Pszczółek, 0c i klasy 1a,1b z okazji święta misia wzięły udział w zajęciach czytelniczych i wysłuchały opowiadania  „Złotowłosa i trzy misie” w wersji Teatrzyku Kamishibai. Przedszkolaki złożyły swoim misiom przysięgę, że będą je szanować i kochać otrzymując na pamiątkę tego wydarzenia zakładkę do książek. Misiowy prezent dla najmłodszych wykonali starsi uczniowie. Powstał również olbrzymi rysunek misia, który podczas przerw tworzyli tego dnia czytelnicy biblioteki. Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.

Święto Misia upłynęło w atmosferze radości i zabawy.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”

Helena Bechlerowa