Wzorem starszych kolegów uczniowie klasy 2b spróbowali swoich sił w „ biegającym dyktandzie”.
Niezwykle aktywizujące, angażujące, wymagające czytania ze zrozumieniem, prawidłowej wymowy, spostrzegawczości i czujności ortograficznej. Przy czym dostarcza mnóstwa pozytywnej energii i radości!
W różnych miejscach w klasie i na korytarzu zostały rozwieszone kartki z przygotowanym tekstem. Uczniowie pracowali w parach, jedna osoba podchodziła do kartki, czytała zdanie i dyktowała drugiej osobie, która je zapisywała.
Należało pamiętać, że nie można podchodzić do kartki z zeszytem, a także głośno dyktować zdań z odległości. Do przygotowanych tekstów uczniowie dyktujący mogli podchodzi dowolną ilość razy. Cel był jeden – idealnie przepisany tekst.
Całe zadanie sprawiło dzieciom ogromną radość. Na pewno jeszcze to powtórzymy.
M. Kitowska