29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który po raz pierwszy  został  ogłoszony w 2001 roku przez Polską Izbę Książki. W tym dniu w naszej szkole poprzez głośne czytanie wprowadziliśmy  uczniów w fascynujący świat książek. Klasy  I-III wysłuchały bajki  „Trzy świnki” przeczytanej przez swoich wychowawców , a grupy przedszkole opowieści o świnkach w wersji teatrzyku kamishibai.

Specjalnie dla wszystkich  został przygotowany filmik, w którym „Lokomotywę” przeczytali  nauczyciele i uczniowie naszej szkoły p.K.Kulińska, p.J.Fir, Z.Woźniak z 8E, B.Stępniewska z 4D . Nagranie zmontował Sz.Zosik z klasy 5b.

Spotkania te były okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania takich jak:

-rozwijanie wyobraźni i zdolności koncentracji

-wzbogacenie słownictwa

-rozwijanie umiejętności słuchania

-doskonalenie zdolności językowych

-poznawanie wartości

-poszerzanie wiedzy

-rozwijanie zainteresowań

                                                                                                        A.Jóźwicka