W dniu dzisiejszym uczniowie z klas III „b” i I „c” obchodzili święto pizzy. Uczennice z klasy trzeciej przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek ciekawą prezentację. Dowiedzieliśmy się z niej o historii pizzy, jakie składniki są niezbędne do powstania tego kultowego włoskiego placka, jakie są etapy jej wykonania, listę dodatków do pizzy oraz jak wyglądają piece do jej wypiekania. Była to także doskonała okazja do wprowadzenia pojęć: całość, połowa, ćwierć. Uczniowie otrzymali także kolorowanki z pizzą, którą mogli ozdobić według własnego pomysłu i słodki upominek od prowadzących.

Po prezentacji do naszej sali zawitali uprzejmi Państwo, którzy dowieźli nam wielkie, gorące i przepyszne pizze. W związku z tym, że jest to jedno z najpopularniejszych – a dla niektórych najsmaczniejszych dań zniknęła ona z talerzy w ekspresowym tempie 😃

Mariola Polak, Beata Kryszczak, Agnieszka Ostrowska