W minionym tygodniu uczniowie klasy III „b” szukali odpowiedzi na to pytanie podczas zajęć kreatywnych prowadzonych przez panią bibliotekarkę Agnieszkę Jóźwicką. Okazało się, że malowanie na wodzie jest możliwe. Dzieci podczas warsztatów poznały ciekawą metodę naturalnego zdobienia papieru za pomocą specjalnych farb. Prace takie tworzy się rozprowadzając pędzelkiem farby akrylowe na wodzie z dodatkiem zagęszczacza, a następnie odbijanie tak powstałych malunków na papierze. Powstające w ten sposób wzory są bardzo charakterystyczne i swoim wyglądem przypominają strukturę marmuru, stąd technika ta znana jest pod nazwą „marmurkowanie”. W ten sposób powstają piękne i niepowtarzalne wzory. Tworzenie ich to przyjemna i relaksująca czynność, którą uczniowie wykonywali z wielką chęcią. Kiedy prace były już suche trzecioklasiści wykonali z nich piękne zakładki, które mogą wykorzystywać na co dzień.

Mariola Polak